• Zber papiera – vyhodnotenie

• V dňoch 21.10. – 27.10.2021 sa uskutočnil na našej škole zber papiera. Celkovo sa podarilo vyzbierať      10365 kg  papiera. Všetkým, ktorí sa zúčastnili zberu ďakujeme. Žiaci, ktorí priniesli najviac papiera boli odmenení.

1. stupeň:

1. miesto:  Kachlárová Júlia (2.B)

2. miesto: Ďuračka Šimon (4.C)

3. miesto: Bilčíková Tamara (1.B)

2.stupeň:

1. miesto: Kšiňanová Natália (5.A)

2. miesto: Poláková Karin (5.A)

3. miesto: Dvorský Lukáš (7.C)

Najlepšie triedy:

1.stupeň:

1. miesto: 4.C

2. miesto: 1.B

3. miesto: 2.B

2. stupeň:

1. miesto: 5.A

2. miesto: 5.B

3. miesto: 6.C

• O2 Športová akadémia Mateja Tótha - hlasovanie

• Naša základná škola je zapojená do tejto CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE, v ktorej má šancu získať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na svojej pôde, a to na jeden školský rok zadarmo. Našu školu môžete podporiť na linku, ktorý je vložežený hore pod nadpisom. Ak chcete vedieť o tomto projekte a hlasovaní ešte viac, prečítajte si všetky informácie na www.akademia.o2.sk.

Hlasovanie začalo dnes 19.10.2021 a trvá do 19.12.2021. Hlasovať môžete každý deň.

O2 Športová akadémia Mateja Tótha je mimoriadne populárny projekt pre žiakov 1. stupňa základných škôl. Jej cieľom je poskytnúť deťom kvalitný športový základ, podnietiť u nich radosť z pohybu a odhaliť, na aký šport majú najlepšie predpoklady. Tento prestížny program získa od 2. šk. polroka (od februára 2022) 32 základných škôl na Slovensku – pre 20 detí na jeden školský rok zadarmo. A práve Vaša škola môže byť medzi nimi. Okrem toho majú 4 školy možnosť získať interaktívnu digitálnu tabuľu Cisco Webex Board a ďalšie 4 školy môžu získať garantovanú účasť v programe O2 Radostná škola s Danielom Hevierom.

V mene nás učiteľov a detí vám ďakujeme.

• Okresné kolo žiačok v malom futbale

• V dňoch 20.10.2021 a 25.10.2021 sa uskutočnila športová súťaž v malom futbale žiačok. Dňa 20.10. súťažili mladšie žiačky 5.-7. ročníkov a 25.10. staršie žiačky. Dievčatá bojovali ako levice. Mladšie žiačky sa umiestnili na krásnom 3.mieste a staršie žiačky na výbornom 2.mieste. Všetkým zúčastneným žiačkam ďakujeme za výborné reprezentovanie školy a srdečne blahoželáme k vynikajúcim úspechom.

• Projekt „Môj strom“ v 5.B

• Nenahraditeľným spôsobom environmentálnej výchovy je priamy kontakt s prírodou a prírodnými materiálmi.   Žiaci 5.B triedy sa na hodinách tvorby životného prostredia  venovali projektu „Môj strom“.  Deti sa rozdelili do skupín a z prinesených prírodnín vyrobili vlastný strom.  Piataci zvládli tímovú prácu perfektne, sami si rozdelili úlohy a navzájom priateľsky spolupracovali. Výsledkom boli nádherné a nápadité veľkoplošné plagáty.

Naozaj sa im podarili, čo poviete?

Ing. Adriana Neštinová

• Ukážka očkovania a vrúbľovania ovocných rastlín v 8.C

• Vo štvrtok 21.10.2021 prebehla hodina biológie v 8.C triede veľmi netradične. Vyučovanie o nepohlavnom rozmnožovaní rastlín bolo doplnené o názornú ukážku očkovania a vrúbľovania drevín. Žiak Matúš Fico predviedol spolužiakom priamo v triede túto zaujímavú techniku šľachtenia ovocných rastlín. Matúš podrobne vysvetlil princíp očkovania a vrúbľovania s použitím špeciálneho vrúbľovacieho noža a lyka. Žiakov téma zaujala, veľa sa pýtali. Vďaka tejto ukážke žiaci učivo ihneď pochopili. Možno tieto vedomosti využijú v budúcnosti pri pestovaní vlastných ovocných rastlín.

Ďakujeme Matúšovi a jeho otcovi, ktorý ho toto všetko naučil.

Ing. Adriana Neštinová