• Okresné kolo Matematickej olympiády 5.ročník

• Žiaci 5. B triedy dosiahli krásne výsledky na matematickej olympiáde v okresnom kole. Na 1. mieste sa umiestnila Nelly Malejková. Všetci ostatní žiaci boli úspešní. O jeden bod menej mal Robert Gutten  o dva Ema Bitarovská a Kristína Kozejova a ďalej: Vincent Šály, Samuel Križan, Agáta Horníková, Stela Rychtárechová, Liliana Vedejová, Nela Mokráňová a Oliver Varhaník. Žiakom gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Polročné prázdniny

• ..... sú v piatok 4.2.2022. Vyučovanie pokračuje od pondelka 7.2.2022. Každý žiak sa musí preukázať vyhlásením o bezpríznakovovsti. Využite možnosť dať toto vyhlásenie elektronicky v EDUPAGE cez žiadosti/vyhlásenia.

• Odmena pre našich žiakov 1. stupňa

• Triedy 1. stupňa sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú organizovala Nemocnica AGEL Bánovce a nakreslili výkresy pre pacientov, aby im aspoň takouto formou spríjemnili ich pobyt. Odmenou pre nich je nasledovná správa z nemocnice:

„Dobrý deň, v prvom rade by sme sa Vám chceli veľmi pekne poďakovať, že ste sa zapojili do našej mikulášskej súťaže a kresby Vašich žiakov potešili našich pacientov.“

Žiaci za ich snahu boli odmenení a každá zapojená trieda dostala od Nemocnice AGEL Bánovce prekvapenie vo forme darčekov.

• Modernizácia priestorov ZŠ Duklianska

• V rámci vytvárania čo najlepších podmienok pre našich žiakov sme zmodernizovali niektoré priestory a vytvorili oddychové zóny. Do školskej jedálne rodičovská rada z 2% daní zakúpila nové stoličky. Nakúpili sme nové sedačky a nástenky na chodby, ktoré sú farebne zladené. Dúfame, že sa žiaci vo vynovených priestoroch budú cítiť príjemne.

• Naši žiaci výborne reprezentujú klub HK Spartak Bánovce

• Na základe informácií od predstaviteľov hokejového klubu HK Spartak Bánovce žiaci našej školy Tomáš Kožej, Adrián Baško, Tobias Urban skvelé reprezentujú klub aj v týchto koronových časoch. V sobotu 22.1.2022 mali turnaj a patrili k oporám mužstva 4HP západ.

• Netradičná hodina biológie v 5.B

• Žiaci 5. ročníka sa na biológii učia o lesnom ekosystéme a jednu hodinu mali trochu odlišnú od ostatných.  Žiačka Camille Gieciová z 5.B triedy priniesla do školy trofeje lesných cicavcov – kly diviaka,  vypreparované kožušiny kuny, líšky, zajaca. Okrem toho spolužiakom porozprávala,  ako sa o lesnú zver s otcom – poľovníkom starajú a v zime prikrmujú. Ďakujeme Kamilke za pútavú a poučnú prezentáciu.

Ing. Adriana Neštinová

• Matematická súťaž - Pytagoriáda

• Do školského kola Pytagoriády sa celkovo zapojilo 185 žiakov, ktorí súťažili v kategóriách P3, P4, P5, P6, P7 a P8. Celkovo bolo 99 úspešných riešiteľov. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže a postupujúcim prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• Nástup žiakov od 10. januára 2022

• Milí rodičia a žiaci, na základe aktuálnych pokynov z MŠVVaŠ SR budú školy fungovať naďalej podľa manuálu ŠKOLSKÝ SEMAFOR verzia 1.6  (v prílohe). Základne pokyny:

1. Vyučovanie prebieha bez premiešavania žiakov z iných tried podľa rozvrhu, ktorý je na stránke školy, resp. v EDUPAGE.
            2. ŠKD bez premiešavania žiakov od 6:00 do 16:15.
            3. Pri nástupe žiaka treba predložiť “ Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“. Rodič formulár odošle elektronicky cez EDUPAGE (návod je v prílohe). Pokiaľ nemáte takúto možnosť, tak tlačivo odovzdá žiak v papierovej forme v pondelok 10.1.2022 (tlačivo je v prílohe).Triedni učitelia vykonajú kontrolu  pred vyučovaním.
            4. Pred nástupom do školy sa odporúča vykonanie Ag samotestu. Rodič má povinnosť nahlasovať vykonanie Ag samotestu škole prostredníctvom triedneho učiteľa cez EDUPAGE.
            5. Povinné nosenie prekrytia horných dýchacích ciest počas celého vyučovania.
          • OZNAM

• Po Vianočných prázdninách začína od 10.1.2022 prezenčné vyučovanie pre všetkých žiakov. Pri nástupe žiaka treba predložiť “ Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“. Rodič formulár odošle elektronicky cez EDUPAGE (návod je v prílohe). Pokiaľ nemáte takúto možnosť, tak tlačivo odovzdá žiak v papierovej  forme  v pondelok 10.1.2022 (tlačivo je v prílohe), poprípade bude k dispozícii v piatok 7.1.2022 pri hlavnom vchode školy v čase od 6:30 do 15:00.

Ostatné informácie z dôvodu aktualizácie školského semaforu  zverejníme na stránke školy v piatok 7.1.2022.

• Poďakovanie

• Chceme sa úprimne poďakovať Základnej škole v Mníchovej Lehote, že sa pripojili k našej výzve a pomáhajú nám pomôcť.

Žiacka školská rada Základnej školy Duklianska 1 v Bánovciach nad Bebravou vyhlásila výzvu na pomoc Peťkovi Pokornému, žiakovi našej školy. Zbieraním plastových vrchnákov pomáhame jeho rodičom získať -síce minimálny- obnos financií na pokrytie nákladov s jeho liečbou.

Spoločnými silami dokážeme viac. Ešte raz VĎAKA!

ŽŠR Duklianska 1

• Výborné výsledky geografickej olympiády

• Geografická olympiáda patrí medzi obľúbené a výsledkami  úspešné olympiády našej školy.           V tomto školskom roku sa konal už jej 50. ročník.  Tento rok bola však iná. Prebiehala online. Zapojilo sa viacero žiakov zo všetkých ročníkov a všetci dosiahli výborné výsledky.  Boli rozdelení do troch súťažiacich kategórií. Do okresného kola postúpili títo žiaci:

Kategória G – 5.  ročník:

1. m – Róbert Gutten, 2. m – Emma Bitarovská, 3. m – Ema Holcová

Kategória  F – 6. – 7. ročník:

1. m – Šimon Bitarovský, 2. m – Alexandra Hanusková, 3. m – Šimon Škultéty

Kategória E – 8. – 9. ročník:

1. m – Simona Dubná, 2. m – Nikola Harceková,  3. m – Natália Gogorová

Súťažiam v okresnom kole budeme držať palce!

• Vianočné tvorenie v ŠKD

• Deti sa v predvianočnom čase rozhodne v ŠKD nenudili. Tvorili, vyrábali, učili sa vianočné pesničky. Pripravovali sa s pani vychovávateľkami na vianočný čas, vyzdobili si triedy. V každej svieti vianočný stromček. A pod ním sú ukryté...... ale, psssst!