• Ukončenie školského roka 2020/2021

• V stredu 30.6.2021 sme slávnostne ukončili školský rok.

Bol to pre nás jeden z najkomplikovanejších školských rokov.  Kvôli pandémii sme veľa školských dní strávili doma pred počítačmi, oddelení od žiakov, spolužiakov, kolegov a aj priateľov. Pre nás všetkých, učiteľov aj žiakov, to boli náročné časy. Museli sme zvládnuť mnoho problémov, vyrovnať sa s ťažkosťami, ktoré sme pred tým nepoznali. Získali sme nové skúsenosti a poznatky, ktoré nás však určite úspešne posunú ďalej.

Na školskom dvore sme sa rozlúčili so všetkými žiakmi našej školy. Slávnostne sme odovzdali vynikajúcim žiakom ocenenia riaditeľa školy a ocenenia od triednych učiteľov.

Odchádzajúcim deviatakom sme popriali veľa úspechov na nových školách.

Ostáva nám už len poďakovať všetkým rodičom za pomoc a spoluprácu v tomto neľahkom školskom roku. Dúfame, že ten nasledujúci bude menej komplikovaný .

Prajeme všetkým dni plné oddychu a nových zážitkov.

• Pozdrav od deviatakov

• Milí učitelia, prijmite v kytici vďaky dar od detí,

z každého kvetu nech pozdrav k Vám letí,

nech letí sťa motýľ nad lúkou ihravý,

nech zmení na radosť naše pozdravy.

Za všetky trápenia, úsilia, obete,

za všetko poučné, čo nám vždy poviete.

Veď ste nám v škole ako otec, mať,

preto si Vás budeme navždy ctiť a na Vás spomínať.

• Hmyzí hotel

•

V rámci prírodovedno-environmentálnej činnosti sme sa so žiakmi 1.C rozprávali o hmyze. Preberali sme užitočnosť a ochranu týchto živočíchov. Aby sme si ich aj my prilákali na náš školský dvor a zároveň im poskytli úkryt, postavili sme  pre nich hmyzí hotel. Pri vypĺňaní sme použili rôzny prírodný materiál ako napríklad: šišky, slama, drevo. Budeme dúfať, že sa chrobáčikom a inému hmyzu bude v našom domčeku páčiť.

• Ďakovný list pre Mgr. Máriu Buchelovú

• Naša škola je známa nielen triedami s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov, ale aj tým, že spolu s CVČ je dlhoročným organizátorom okresných kôl Pytagoriády a Matematickej olympiády. Tento rok pri príležitosti 70. výročia MO sa Slovenská komisia MO poďakovala učiteľke matematiky a zároveň zástupkyni školy Mgr. Márii Buchelovej za dlhoročnú obetavú prácu pre Matematickú olympiádu.

„Jednou z ciest, ako žiakom ukázať krásu a silu matematickej pravdy, je naša spoločná Matematická olympiáda. Jej úlohou však nie je vychovávať len matematikov, veď ľudia so zmyslom pre pravdu a schopnosťou racionálneho a exaktného myslenia sú predsa potrební v každej oblasti ľudskej činnosti.“

• Letná škola hrou pre žiakov 1. - 4. ročníka

•

Vážení rodičia!

V termíne od 6.7.  – 9.7. 2021 naša škola organizuje pre žiakov 1. – 4. ročníka letnú školu hrou.

V rámci letnej školy hrou bude pre deti pripravený program so záchranárskymi zložkami v meste.

Program:

• HAZZ, policajný zbor – prezentácia
            • vojenské, hasičské a policajné aktivity pre deti
            • celodenný výlet

Pre deti je zabezpečená desiata a obed.

Počet detí do tábora je limitovaný počtom 40. Budeme brať do úvahy prihlášky, ktoré rodič prinesie osobne na riaditeľstvo školy spolu s poplatkom. Je potrebné zazvoniť pri hlavnom vchode, niekto z vedenia si príde prihlášku zobrať. Prihlásiť sa je možné do 29.6.2021. Záväznú prihlášku a vyhlásenie o bezinfekčnosti nájdete hneď pod oznamom. Vyhlásenie o bezinfekčnosti je nutné doniesť v deň nástupu do letnej školy hrou.

Prihlaska_do_LT2021.docx

Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_ziaka_o_bezinfekcnosti.docx

• Domček pre hmyz

• Svet hmyzu zahŕňa viac ako milión známych druhov. Je to najväčšia skupina živočíchov, ktorá skáče, lezie, prichytáva sa, zbiera peľ alebo cvrliká. Žiaci zo 4.B sa rozhodli, že sa naučia pomenovať ich a porozprávať kde žijú a čím sa živia. Aby si učenie uľahčili, rozhodli sa s pani učiteľkou vyrobiť pre hmyz domček a pozorovať ho v ňom. Na pracovnom vyučovaní sa teda pustili do práce a výsledkom je krásne ubytovanie, do ktorého pozývajú všetko živé. J

tr. uč. Urbanová

• Krúžok v prírode

• V nedeľu 13.6.2021 sa stretli žiaci 8.A, aby konečne po dlhom čase strávili spolu pekné chvíle mimo školy v prírode. Pod vedením p.uč. Buchelovej vykráčali k posedeniu s ohniskom pod Čiernym vrchom. Najlepšie chutí slaninka aj špekačky čerstvo opečené v prírode, k tomu výhľady z drevenej hojdačky na okolité vrchy. Vzájomná pomoc pri zakladaní ohníka, ponúknutie ostatným deťom donesených špecialít z domu, pomoc silnejších slabším pri výstupe aj zostupe...to sú momenty, na ktoré sa nezabúda a ktoré si tieto deti odnesú do života.                                                                                                          Mgr. Mária Buchelová

• Okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín

• Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy. Od roku 1954, kedy sa uskutočnilo jej prvé kolo, už ubehol dlhý čas, ale i dnes, rovnako ako pred rokmi, v tejto súťaži recitátori prezentujú svoje pocity, názory a emócie prostredníctvom zvolených literárnych textov a vynikajúcich rečových prejavov.

Tento rok sa okresné kolo súťaže konalo 3. júna doteraz neobvyklým spôsobom. Odborná porota posudzovala recitačné výkony žiakov bez ich prítomnosti prostredníctvom videonahrávok, pričom bolo dôležité, aby neprihliadala na kvalitu záznamu, ale na kritériá hodnotenia prednesu. Pre naše žiačky vyhotovil videozáznamy prednesov pán učiteľ Ivan Sedláček.

Za úspešnú reprezentáciu sa chceme poďakovať:

Zoji Buchelovej zo 4. C za 3. miesto v I. kat. v prednese poézie;

Natálii Božíkovej z 5. C za 1. miesto v II. kat. v prednese prózy – postupuje do krajského kola;

Linde Musilovej z 8. C za 3. miesto v III. kat. v prednese prózy;

Marine Bagin z 8. C za 2. miesto v III. kat. v prednese poézie.

Natálii Božikovej i ostatným žiačkam prajeme ešte veľa úspechov v recitačných súťažiach aj v ďalších rokoch.

Mgr. Iveta Mutňanská