• Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých

• Jesenné obdobie prináša so sebou nielen pestrú farebnú paletu, prvé chladné  dni či zber plodov zo záhrad, ale i čas, kedy si spomíname na našich drahých zosnulých. Sú to sviatky, ktoré už stáročia slávi katolícka cirkev.

Preto sme sa na hodinách katolíckej náboženskej výchovy rozhodli počas tohto týždňa navštíviť so žiakmi miestny cintorín a pomodliť sa za našich zosnulých. Vysvetlili sme si, akú symboliku v sebe nesie kríž, vence, kvety na hroboch  i plameň sviečky.

Spoločne si želáme prežiť nastávajúce dni voľna pokojne a so spomienkami na tých, ktorí tu už s nami nemôžu byť, ale nosíme si ich vo svojich srdciach.

p. učiteľky I. Mutňanská a J. Peniažková

• Finančná gramotnosť

• V uplynulých dňoch sa žiaci 9. ročníkov zúčastnili odborného školenia z finančnej gramotnosti pod názvom  „Krok za krokom vo finančnom vzdelávaní“. Žiaci pracovali pod vedením skúsených lektoriek a pracovníčok bánk. Odniesli si množstvo odborných rád  z oblasti finančníctva a tiež aj skúsenosti na základe množstva  aktivít a rôznych reálnych modelových situácii.  Po úspešnom ukončení dostali  žiaci certifikát o úspešnom absolvovaní  daného kurzu.

• ZAPOJTE SA AJ VY DO ZBERU PAPIERA!

• Od 21.10.2021(štvrtok) do 27.10.2021(streda) bude prebiehať na našej škole zber papiera. Zbierame letáky, časopisy, noviny, kancelársky papier(nie kartóny) a iný starý papier. Kontajner je tento rok pristavený pri zadnej bráne (od ŠKD). Papier môžete priniesť v čase 7:00 - 8:00 a 11:30 - 15:15, v utorok až do 16:15 hod.

Najlepší traja "zberači" z 1.stupňa a rovnako aj z 2.stupňa získajú darčekovú poukážku na nákup v TESCU. :)

• OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

• Ak aj ty máš to šťastie a máš svoju milovanú babku a dedka, pridaj sa k deťom, ktoré sa podelili o fotografiu so starými rodičmi. 10.10.2021 sme si pripomenuli Deň starých rodičov.

Kam môžeš fotografiu poslať? zsrduklianska1@gmail.com

• Oznam o diétnom stravovaní

• Vážení rodičia,

zverejňujeme oznam ohľadom diétneho stravovania o ktorý nás požiadal zriaďovateľ školy Mesto Bánovce nad Bebravou !

Mesto Bánovce nad Bebravou týmto dáva na vedomie rodičom žiakov, že je možnosť poskytovania diétnej stravy deťom so zdravotnými obmedzeniami v súkromnej jedálni na Ul. Farská , Bánovce nad Bebravou.

V prípade záujmu sa prosím informujte osobne u p. vedúcej  Kulašiakovej prípadne telefonicky  na

č.t. 0908709888

• 237,53 €

to je suma,  ktorú sa nám podarilo vyzbierať na pomoc nevidiacim  a slabozrakým v zbierke Biela pastelka.

Ďakujeme všetkým - deťom, rodičom a učiteľom, ktorí prispeli na dobrú vec.

Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať najvyššiu sumu spomedzi škôl v Bánovciach a okolí.

Ešte raz VĎAKA!!!

Žiacka školská rada

• Európska noc výskumníkov – vedecký kuriér

• V rámci programu Európska noc výskumníkov, ktorú organizuje Slovenská organizácia pre výskumné aktivity, bola aj časť fyziky, kde sa zapojila aj ZŠ Duklianska. Dňa 24.9.2021 prebehol on-line program, kde si bolo možné pozrieť  rôzne prednášky a experimenty. Program obsahoval aj modul vedecký kuriér, kde nám boli zaslané pomôcky na fyzikálne experimenty, ktoré boli realizované on-line. Na základe toho sme dňa 28.9.2021 so žiakmi 7.ročníka uskutočnili hodinu experimentov, ktoré sme realizovali s pomôckami, ktoré sme dostali z modulu vedecký kuriér. Žiaci si zopakovali vedomosti z magnetizmu a hustoty kvapalín. Samostatne si s pomocou vedeckého balíčka zostrojili experimenty a výsledky si mohli porovnať s on-line produkciou. Verím, že tento inovatívny prístup k vede, konkrétne fyziky, detí zaujal a tešia sa na pokračovanie v setoch chémia, biológia a kozmický strážca.

Mgr. Miroslav Libič