• Prijímacie skúšky: Trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov v ZŠ Duklianska 1 Bánovce nad Bebravou

•        V budúcom školskom roku 2021/2022 sa v ZŠ Duklianska  otvorí trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov (RVMPP). Nadaní žiaci budú mať opäť možnosť rozvíjať svoj talent a logické myslenie v kolektíve žiakov s podobnými záujmami. S hrdosťou môžeme konštatovať, že  absolventi týchto tried sa bez problémov  uplatňujú na všetkých typoch stredných škôl a väčšina úspešne pokračuje vo vysokoškolskom štúdiu.

Rodičia nadaných štvrtákov, ktorí spozorovali u dieťaťa hlbší záujem hlavne o matematiku, neváhajte a využite možnosť prihlásiť svoje dieťa na prijímacie skúšky do triedy s RVMPP.

Aj v tomto školskom roku sa budú konať prijímacie pohovory dňa 10.6.2021.Bližšie informácie podáva riaditeľstvo školy každému záujemcovi osobne. Radi privítame každého šikovného žiaka.

Bližšie informácie a prihláška sú na stránke školy:

Kontakt: +421 917 975 836, admin@zs1bn.edu.sk

• Tvorba životného prostredia v 6. C v praxi

• Deň detí bol pre žiakov zo 6. C zaujímavý nielen tým, že sa prešli do prírody, ale aj tým, že vlastnými rukami prispeli ku skrášleniu okolitého prostredia.

Počas cvičení na ochranu života a zdravia aplikovali aj svoje vedomosti z predmetu tvorba životného prostredia a do štyroch plastových vriec počas prechádzky vyzbierali plastový, kovový, sklený a papierový odpad. Na spiatočnej ceste žiaci odpad vysypali do príslušných kontajnerov a myslím si, že aj napriek štyrom vreciam odpadkov, ktoré nazbierali počas necelých dvoch hodín, mali krásny deň a hlavne veľmi dobrý pocit. Napokon, 5. 6. je Svetový deň životného prostredia a takýmto jednoduchým spôsobom môže prispieť k zdraviu prírody každý z nás.

triedny učiteľ Mgr. Iveta Mutňanská

• Sadenie fazule

• Druháci na hodinách prvouky ukázali, akí sú šikovní záhradkári. Zasadili si semienka fazule. Tie im vyrástli skoro až do neba. Presvedčte sa sami 😊.
            Triedne učiteľky 2.A, 2.B, 2.C

• Návšteva knižnice

• V rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti, sme počas týždňa s druhákmi navštívili knižnicu. Minulý školský rok nám epidemiologická situácia nedovolila, aby boli žiaci pasovaní za čitateľov, preto sme si to vynahradili tento rok. Žiaci sa oboznámili s interiérom knižnice, s usporiadaním kníh. Dostali čitateľský preukaz, ktorý hneď  využili a požičali si pár kníh.  Po návrate sa s nadšením pustili do čítania. My, pani učiteľky dúfame, že im to nadšenie vydrží čo najdlhšie 😊.

Triedne učiteľky 2.A, 2.B

• MDD - Prišli k nám až z rozprávky

• Krásny MDD zažili deti z 1. stupňa na našej škole. Do areálu k nim  prišli oslavovať aj postavičky z viacerých rozprávok. Nechýbala včielka Maja ani Ferdo Mravec spolu so svojou lienkou. Objavila sa i ježibaba z perníkovej chalúpky, Popoluška s Kocúrom v čižmách a oslavovať  prišiel aj Maťko z rozprávky o Maťkovi a Kubkovi. Pred rozprávkovou bránou čakal deti veselý šašo, ktorý im pomáhal pri rôznych stanovištiach plniť zaujímavé rozprávkové úlohy. Veselá zábava, radosť aj smiech sa ozývali po celej škole.

Deti si tento deň užívali plnými dúškami a nám všetkým, ktorí sme tento deň pripravili, bolo odmenou vidieť ich rozžiarené oči a úsmev na tvári.

Milé deti, prajeme Vám aj do ďalších dní šťastné a bezstarostné detstvo.

Učiteľky a vychovávateľky 1.stupňa ZŠ.

• ,,Zachráňme planétu“

• Hovorí sa, čo sa zamladi naučíš, na starobu ako by si našiel. A, preto sme začali od tých najmladších. Prváčikovia z 1. B sa učili triediť odpad. Letí im veľká pochvala, pretože im to išlo super.

• Chameleón jemenský v 6.C

• V pondelok 31.5. 2021  mali žiaci 6.C spestrenú hodinu biológie ukážkou živého exponátu – chameleóna jemenského, ktorého do školy priniesol Samuel Bolfa. Samko porozprával základné informácie a zaujímavosti o tomto originálnom jašterovi, a potom si ho mohli žiaci pozrieť v bezprostrednej blízkosti.

Chameleón nie je prítulné domáce zvieratko, ale svojimi neuveriteľnými vlastnosťami deti veľmi zabavil.  Zážitkom bolo pozorovať, ako sa pozerá každým okom inam, svoj dlhokánsky jazyk vystrelil v zlomku sekundy a s absolútnou presnosťou ulovil hmyz. K pohybu používal nielen nohy,  ale i chvost...

Raz zažiť je viac, ako stokrát počuť. Zážitkové učenie biológie vo forme bádateľských aktivít žiakov baví, vyvoláva pozitívne emócie a príjemné zážitky.

Samkovi ďakujeme, že chameleóna priniesol do školy a sme veľmi radi, že sme ho mohli vidieť naživo.

• Oznam !!!

• Prosíme rodičov, aby z dôvodu bezpečnosti našich žiakov a zlej dopravnej situácie  na ulici Duklianska neprichádzali so svojimi autami pred hlavný vchod  školy (na začiatku ulice  Duklianska je dopravná značka zákaz vjazdu). Žiakov môžete vysadiť na ulici K  Zornici   alebo na ulici Vystrkov. Ďakujeme za porozumenie.

• Hodina biológie v 6.C netradične a hlavne „živo“

• V utorok 25.5.2021 prebehla v 6.C triede netradičná hodina biológie. Keďže sa práve učíme o živočíchoch so schránkou, využili sme príležitosť a ochotu žiakov, priniesť do školy svojich domácich miláčikov – slimákov afrických. Bianka Bibková a Eliáš Rychtárech predstavili spolužiakom svojich veľkých slimákov, ktoré môžu narásť až do dĺžky 20 cm. Obaja žiaci nám opísali svoje zvieratká, povedali základné informácie o vonkajšej a vnútornej stavbe tela, o spôsobe chovu. Niektorí žiaci prvýkrát videli naživo takýchto zaujímavých živočíchov.

Vyučovacia hodina bola pre žiakov pútavá, miestami aj trošku hlučná, samozrejme od radosti, že mohli skúmať tieto zvieratká v bezprostrednej blízkosti.

Ing. Adriana Neštinová