• História nás baví...

• Svedčia o tom každoročné úspechy v dejepisnej olympiáde. Tu sú naši najlepší, ktorí sa umiestnili na popredných miestach v okresnom kole:

kat.E(siedmaci)- 3.miesto: Šimon Bitarovský

kat.D(ôsmaci)- 1.miesto: Lucia Vékonyová, 2.miesto: Nikola Harceková

kat.C(deviataci)- 1.miesto: Michaela Suláková, 2.miesto: Simona Dubná

Všetkým srdečne blahoželáme a ôsmačkám a deviatačkám prajeme veľa úspechov v krajskom kole!

• Sadím, sadíš, sadíme v 4.C -1.časť

• Žiaci 4.C sa zapojili do projektu MOJA MALÁ ZÁHRADKA. S nadšením sa pustili do práce a zasadili si semienka rôznych rastliniek ako sú Rukola, Koriander, Mrkva, Kôpor , Medovka a iné. Ku každému semienku sme si v brožúrke prečítali o rastlinkách zaujímavosti a každý si vybral jedno semienko ,ktoré si zasadil. A teraz musíme len počkať a s láskou zalievať aby nám vyrástli očakávané rastlinky.

Kožejová , 4.C

• Venujte nám 2% z dane

• Vážení rodičia,

dovoľte, aby sme Vás opäť požiadali o nasledovnú spoluprácu.

Pri rodičovskom združení Základnej školy Duklianska 1 Bánovce nad Bebravou je založené občianske združenie, do ktorého môžu fyzické a právnické osoby prispieť sumou 2% zo zaplatenej dane. Registráciu si môžete skontrolovať na www.rozhodni.sk, alebo na www.notar.sk

Ak sa rozhodnete našej škole aj v tomto roku prispieť sumou 2% zo zaplatenej dane, poprosíme Vás o podpísanie Vyhlásenia. Potvrdenie o zaplatení dane vám vystavia vo Vašej mzdovej učtárni po vykonaní ročného zúčtovania daní. Obe tlačivá môžete priniesť, poslať po svojich deťoch triednemu učiteľovi alebo vložiť do schránky umiestnenej pred hlavným vchodom do školy  najneskôr do 28.4.2022.

Úprimná vďaka  patrí všetkým, ktorí svojou čiastkou prispeli v minulých rokoch, aj tým, ktorí plánujú prispieť tento rok.

Financie sa každoročne používajú na zveľadenie školy, školského areálu a športových pomôcok pre deti. Minulý rok boli zakúpené nové stoličky do školskej jedálne.

- tlačivo na poukázanie 2% dane

vyhlásenie k 2 %

Za Vašu pomoc vopred ďakujeme.                                   Mgr. Marián Igaz, riaditeľ školy

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Predstavujeme Vám úspešnú riešiteľku krajského kola Olympiády v nemeckom jazyku MIRIAM TUCHYŇOVÚ, žiačku 8.C triedy. Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• ŠAŠO JAŠO v 1.B

• Dnešné poobedie s nami v 1.B strávil šašo-Jašo , ktorý sa postaral o skvelú zábavu a deťom priniesol veselé zážitky . Na úvod si pre deti pripravil motivačnú "vstupenku" - šašovskú čelenku , ktorú si deti vlastnoručne zhotovili. A to že prišiel šašo-Jašo na správne miesto , zistil veľmi rýchlo, pretože deti veru nelenili ... Pre deti mal pripravené zaujímavé súťaže o zaujímavé ceny , hry , tance a iné zábavné aktivity. Každé dieťa dostalo malú sladkú odmenu a okrem toho si mohlo skúsiť samo , alebo za pomoci šaša vytočiť skutočnú cukrovú vatu . Ani sme sa veru nezbadali ako v dobrej nálade rýchlo plynul čas a zrazu prišla chvíľa, keď sa šašo-Jašo musel s deťmi rozlúčiť . A tak, dnešný deň sprevádzala v našej triede všetkých dobrá nálada , veselé úsmevy a rožiarené detské očká plné radosti a očakávaní a my dúfame, že táto dobrá nálada pretrvá ešte dlhý čas , veď čo može byt v škole krajšie ako šťastné deti ???!!!

• Naši EXPERTI

• Človek je tvor zvedavý a súťaživý. Na našej škole tieto vlastnosti plne podporujeme. Každoročne organizujeme v spolupráci so vzdelávacou inštitúciou Talentída celoslovenskú vedomostnú súťaž EXPERT geniality show. Aj tento rok sa zapojili viacerí žiaci z 2.stupňa do tejto súťaže a obstáli vynikajúco. Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi a 7 žiaci získali titul TOP EXPERT- najlepší z najlepších. Srdečne blahoželáme a tešíme sa z úspechov našich žiakov.:)