• "Marec-mesiac knihy v 4.C "

• V mesiaci MAREC prebehla v triede 4.C literárna  súťaž s názvom MAREC-mesiac knihy . Žiaci si pripravili projekty o knihe, ktorú čítajú alebo čítali a zaujala ich. Projekty prezentovali pred triedou a knihy boli naozaj rôzne ako napríklad: Denník odvážneho bojka, Slávna päťka, Babka gaunerka, Kniha pre chlapcov, Traja pátrači a iné. Z kníh sme si samozrejme aj čítali a tak si preverili naše čitateľské zručnosti. Na záver literárnej súťaže sme preskúšali aj naše vedomosti a poznatky z literatúry. Prví traja najrýchlejší boli ocenení diplomom a malou cenou. Ostatní si deň spríjemnili ako inak- sladkosťou. Tento deň sme si všetci veľmi užili.

Mgr.Kožejová, 4.C

• TESTOVANIE 9

• Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka sa uskutoční 6.4.2022(streda) podľa nasledovného harmonogramu:

7,30 - príchod žiakov do školy, príprava v triede, kontrola pomôcok

8,00 - 8,10 - -úvodné pokyny k testovaniu z matematiky , rozdanie odpoveďových hárkov a pomocných papierov na výpočty

8,10 - 8,20 - rozdanie testov , oboznámenie sa s testom

8,20- 9,50 - administrácia testu

9,50 - 9,55 - zozbieranie testov a odpoveďových hárkov

9,55 – 10,20 - prestávka

10,20 – 10,25 - úvodné pokyny k testovaniu zo slovenského jazyka a literatúry, rozdanie odpoveďových hárkov

10,25 – 10,35 - rozdanie testov , oboznámenie sa s testom

10,35 – 11,45 - administrácia testu

11,45 - 11,50 - zozbieranie testov a odpoveďových hárkov

koniec testovania, odchod domov

Povolené pomôcky: kalkulačka, rysovacie pomôcky, pero, ktoré píše namodro

Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Žiaci so zdravotným znevýhodnením budú testovaní podľa osobitného harmonogramu, ktorý dostali od špeciálneho pedagóga.

Ďalšie informácie o testovaní:

• Okresné kolo v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko

• V stredu 23. 4.  sme strávili krásne predpoludnie plné  slovenských povestí prednášaných žiakmi základných škôl z celého nášho okresu.

Z našej školy postúpili: Melinda Klobušická (3. B), Liliana Vedejová (5. B) a Matej Filo (7. C).

Tešíme sa o to viac, lebo dvaja naši žiaci sa umiestnili na krásnych druhých miestach, a to:

• v I. kategórii Melinda Klobušická z 3. B (pripravovala Mgr. Kopecká),
            • v III. kategórii Matej Filo zo 7. C (pripravovala Mgr. Mutňanská).

Za úspešné reprezentovanie žiakom ďakujeme.

Mgr. Iveta Mutňanská

• Korčuliarsky kurz - 4.C

• Začiatkom marca sa dočkali žiaci 4.C triedy  vytúženého korčuľovania. Niektorí s obavami, niektorí s veľkým nadšením  vymenili na týždeň učebnice za korčule. Obavy síce boli, no rýchlo sa rozplynuli aj vďaka skvelým trénerom ,ktorí deťom vytvorili príjemnú a zábavnú atmosféru.  Celý týždeň sa niesol v zábavnom duchu a záver týždňa patril  športovej olympiáde, kde si všetci vybojovali sladké odmeny a diplomy. Týždeň smiechu, zábavy a súťaží rýchlo pominul a nám zostali krásne spomienky a veríme, že sa na ľade ešte stretneme.

Kožejová , 4.C

• Slávici rozospievali celú školu

• Po  dvojročnej prestávke sa opäť mohlo uskutočniť školské kolo súťaže v interpretácii slovenských ľudových piesní známej pod názvom Slávik Slovenska. 29 spevákov si zmeralo sily v 3 kategóriách. Porota po neľahkom rozhodovaní nakoniec rozhodla nasledovne:

1. kategória: 1. miesto: Viktória Slánská, 1.C

2. miesto: Sofia Bačová, 3.C

3. miesto:  Nikola Dubná, 3.C

2. kategória: 1. miesto: Emma Bitarovská , 5.B

2. miesto: Alexandra Spaščuková, 6.C

3. miesto: Barbora Matejičková, 6.C

Júlia Čierna, 4.A

3. kategória: 1. miesto : Alexandra Hanusková , 7.C

ostatné miesta neudelené.

Všetkým blahoželáme a víťazom, ktorí postúpili do OK, želáme veľa šťastia!

PaedDr. Marcela Petrovová

• Úspech našich žiakov v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Po dvoch rokoch mohli žiaci opäť prednášať umelecké texty priamo pred publikom v Centre voľného času v Bánovciach nad Bebravou. 17. 3. prebehlo okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Naši žiaci, ktorí postúpili zo školského kola, sa umiestnili nasledovne:

1. miesto Viktória Danišová, 4. A  v I. kat. próza (pripravovala Mgr. A. Belanová)
            1. miesto Alexandra Spaščuková, 6. C v II. kat. próza (pripravovala PaedDr. M. Petrovová)
            2. miesto Matej Filo, 7. C v III. kat. próza (pripravovala Mgr. Iveta Mutňanská)
            3. miesto Zoja Buchelová, 5. A v II. kat. poézia ( pripravovala Mgr. E. Lavríková)

Žiakom blahoželáme, ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a víťazom držíme palce v krajskom kole.