• Oblečenie s logom našej školy

• Naša škola si nechala vytvoriť svoju vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, ktorej náhľad vidíte nižšie a ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v našom eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/duklianska/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 19.6. 2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z nej budete mať rovnakú radosť ako máme my!

• Po stopách Ľudovíta Štúra

• Žiaci 6. C a 7. C sa v stredu 1. júna pustili po stopách nášho blízkeho rodáka, kodifikátora spisovnej slovenčiny, Ľudovíta Štúra. Najskôr navštívili múzeum a pamätnú izbu, kde strávil posledné tri týždne života, a potom si uctili jeho pamiatku zapálením sviečky na jeho hrobe. Poslednou zastávkou ich putovania bol hrad Devín, ktorý si okrem iného pamätá aj návštevu štúrovcov.
            Táto exkurzia bola nielen poučná, ale i zábavná.

P. učiteľky Petrovová a Mutňanská

• Škola bontónu

• Po dlhšom čase sa rozbehli vzdelávacie kultúrne programy na školách. Historická spoločnosť BOJNÍK má vždy pre žiakov pútavé vystúpenie. Tentokrát naši žiaci získali poznatky zo základov etikety a bontónu a mohli sa dozvedieť, kde sú korene jednotlivých princípov slušnosti.

• Hlasujte za novú školskú kolekciu oblečenia!

• Krásny deň všetkým, máme pre Vás veľké prekvapenie!

Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe!

Hlasujte do 27.5.2022 o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie v rôznych farbách, kde nájdete nielen mikiny, ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)

Hlasovanie bude spustené od pondelka 23. mája, trvať bude do piatka 27.5.2022.

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/a5cca0f0

• Exkurzia 4.C

• V mesiaci apríl žiaci 4.C  podnikli exkurziu do prírody s názvom Po stopách divej zveri. Počasie nám prialo a poľovníčka pani Ďuržová sa na nás veľmi dobre pripravila. Deti si preverili svoje vedomosti , ktoré si doplnili novými poznatkami o zvieratách žijúcich v lese. Okrem poznatkov videli kožuch z líšky či jazveca, kly z divej svine, či parožie z jeleňa. Na stanovištiach ich čakali zábavné úlohy na skladanie a nakoniec priraďovanie stôp k jednotlivých zvieratám. Ako bonus si deti vyskúšali lukostreľbu ,ale aj strieľanie zo vzduchovky na terč. Popoludnie sme strávili v nádhernom lese. Deti sa vyšantili ,zabavili a na záver nás čakala parádna opekačka spojená s odmeňovaním za absolvovanie náučnej exkurzie. Deťom sa veľmi páčilo a tešia sa na podobné aktivity.

Kožejová, 4.C

• Prijímacie skúšky: Trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov v ZŠ Duklianska 1, Bánovce nad Bebravou

• V budúcom školskom roku 2022/2023 sa v ZŠ Duklianska  otvorí trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov (RVMPP). Nadaní žiaci budú mať opäť možnosť rozvíjať svoj talent a logické myslenie v kolektíve žiakov s podobnými záujmami. S hrdosťou môžeme konštatovať, že  absolventi týchto tried sa bez problémov  uplatňujú na všetkých typoch stredných škôl a väčšina úspešne pokračuje vo vysokoškolskom štúdiu.

Rodičia nadaných štvrtákov, ktorí spozorovali u dieťaťa hlbší záujem hlavne o matematiku, neváhajte a využite možnosť prihlásiť svoje dieťa na prijímacie skúšky do triedy s RVMPP.

Aj v tomto školskom roku sa budú konať prijímacie pohovory dňa 24.5.2022. Bližšie informácie podáva riaditeľstvo školy každému záujemcovi osobne. Radi privítame každého šikovného žiaka.

Bližšie informácie a prihláška sú na stránke školy:

Kontakt: +421 917 975 836, admin@zs1bn.edu.sk

• Robin Hood v Divadle Andreja Bagara v Nitre

• V piatok 20. 5. 2022 sa zúčastnilo 86 žiakov našej školy exkurzie na divadelnom predstavení Robin Hood v divadle Andreja Bagara. Okrem úžasných hereckých a speváckych výkonov hercov sa mohli pokochať aj krásnou scénou a zabaviť sa na úsmevných scénkach. Ako to už v rozprávkach býva, tak aj v tejto nakoniec zvíťazilo dobro nad zlom. Žiaci si tak odniesli z predstavenia večné a pravdivé posolstvo, že pravda a dobro vždy prekonajú klamstvo, pýchu a nenávisť.

Mgr. Iveta Mutňanská

• Týždeň slušného správania v Mestskej knižnici Ľudovíta Štúra

• Naši siedmaci si v utorok 17. 5. 2022 zopakovali pravidlá slušného správania zábaným spôsobom. V mestskej knižnici sa rozdelili do skupín a každá z nich prezentovala slušné správanie na inom mieste - na kultúrnom podujatí, v škole, v reštaurácii a pod. Deti si prácou v skupine rozvíjali kooperatívne a sociálne zručnosti a pri prezentácii svojich mini-projektov o slušnom správaní aj tie prezentačné a komunikačné. Viac-menej celú prezentáciu o slušnom správaní si vytvorili sami, pracovníčky knižnice ich iba usmerňovali v činnosti. Na záver si zahrali aj scénku vo fiktívnej reštaurácii a ukázali si, ako to má a nemá vyzerať pri stolovaní alebo komunikácii s personálom. Popritom si niektorí stihli zapožičať aj knihy, ktoré ich zaujali.
            Ďakujeme za milú skúsenosť a rozptýlenie.

Triedne p. učiteľky siedmych ročníkov