• OK v atletike v 4-boji mladších žiačok

• Dňa 17.5.2022 sa naše žiačky zúčastnili OK v atletike v 4-boji mladších žiačok. Zúčastnili sa ho Janka Fodreková, Alexandra Spaščuková, Barbora Matejičková a Nina Čachaňová. Dievčatá sa v konkurencii iných škôl nestratili, práve naopak, dokázali sa zviditeľniť. 4-boj pozostával z disciplín beh na 60m a 600m, skok do diaľky a hod raketkou Nerf. Alexandra Spaščuková sa umiestnila na vynikajúcom 2. mieste v hode raketkou Nerf, Janka Fodreková skončila na krásnom 2. mieste v skoku do diaľky a aj v behu na 600m. A Janka Fodreková sa aj celkom zo všetkých žiačok umiestnila na úžasnom 3.mieste a postupuje do krajského kola do Dubnice nad Váhom. Dievčatám srdečne gratulujeme a Janke držíme päste v KK.

• TESTOVANIE 5

• Dňa 18. mája 2022 sa uskutoční testovanie piatakov, ktoré je dané MŠVVaŠ SR a organizuje ho NÚCEM. Podrobnejšie informácie  a vzorové úlohy si môžete pozrieť na stránke www.nucem.sk pod heslom Testovanie 5.

Základné informácie:

- cieľ:  získať objektívne informácie o výkone žiakov na konci 5. ročníka ZŠ

- určené všetkým žiakom piateho ročníka, absolvujú ho aj  žiaci so ŠVVP

- testované predmety: matematika a slovenský jazyk a literatúra

- čas riešenia každého testu: 60 minút

- počet úloh: 30

- typy testových úloh: úlohy s krátkou odpoveďou /číselnou alebo slovnou/ a úlohy s výberom

z možností A, B, C, D

- povolené pomôcky:  pero, ktoré píše namodro, pomocný papier na MAT

- nepovolené pomôcky: kalkulačka, rysovacie potreby, výpisky, iné materiály

HARMONOGRAM

- žiaci prídu do školy v čase 7:30 - 7:45

8:00 – 8:10 (10 min)  úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

8:10 – 8:20 (10 min)  rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

8:20 – 9:20 (60 min)  administrácia testu z matematiky

9:20 – 9:25 (5 min)    zbieranie testov a OH

9:25 – 9:45 (20 min)  prestávka

Slovenský jazyk a literatúra

9:45 – 10:00 (15 min)   úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

10:00 – 10:05 (5 min)   rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

10:05 – 11:05 (60 min) administrácia testu zo slovenského jazyka a literatúry

11:05 – 11:10 (5 min)   zbieranie testov a OH

Po skončení testovania budú žiaci v škole pokračovať vo vyučovaní.

• Deň Zeme v 4.C

• Žiaci 4.C triedy si spoločne v školskom areáli vysadili nový prírastok ,malý Dub vypestovaný zo semienka. Práca okolo sadenia im išla priam úžasne. Každý sa chcel zapojiť do výsadby. Z nového stromčeka v areáli školy mali veľkú radosť a ja verím, že to nebol posledný prírastok do našej krásnej zelenej záhrady.

Kožejová, 4.C

• Celoštátne kolo technickej olympiády

• Dňa 4.5.2022 sa v priestoroch Spojenej strednej školy v Martine uskutočnilo celoštátne kolo Technickej olympiády. Zúčastnili sa jej všetci víťazi krajských kôl v SR. Trenčiansky kraj reprezentovali v staršej kategórii - A dvojíc žiaci ZŠ Duklianska z Bánoviec nad Bebravou Tomáš Mátéffy a Marek Ďuračka. Súťaž pozostávala z dvoch častí – z teoretickej, v ktorej žiaci písali test z oblastí techniky a praktickej, v ktorej žiaci na základe technickej dokumentácie vyrábali výrobok. Hodnotenie vykonávala komisia zriadená MŠ VVaŠ SR vedená doc.PaedDr. Gabrielom Báneszom z KTIT PF UKF v Nitre. V silnej konkurencii žiakov SR získali ocenenie riešiteľov, za čo im patrí gratulácia a poďakovanie.

Mgr. Miroslav Libič

• Zber papiera

• V dňoch 9.5.-13.5.2022 v čase 7:00 - 8:00, 11:30 - 15:30 ( v stredu do 16:30) prebieha zber papiera. Kontajner je pristavený pri zadnej bráne ( vstup od ulice Vystrkov). Nezbierame kartón!

• Súťaž v rétorike - Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec

• Naši mladí rétori si zmerali sily vo štvrtok 5. 5.. Zaujímavým spôsobom mali prerozprávať vopred prečítanú rozprávku, ktorá ale nemala koniec. Ten museli zaujímavo domyslieť. A konce to boli skutočne veľmi zábavné. Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a víťazke blahoželáme.

I. kategória 4. - 6. roč.  1. miesto Nela Mokráňová, 5.B

2. miesto Kristína Hoššová, 6.C