• Mladí vedátori

• Ako motiváciu pre všetkých štvrtákov, ktorí majú záujem venovať sa predmetom, ako sú matematika,

biológia, chémia a geografia, organizuje aj v tomto školskom roku ZŠ Duklianska podujatie

s názvom „ Mladí vedátori“. Toto vedecké popoludnie pre budúcich piatakov sa uskutoční

9. mája o 14:00 hod. v priestoroch školy.

Prijímacie pohovory do matematickej triedy sa budú konať dňa 28. mája o 8:00 hod.

v priestoroch školy. Prijímacie konanie pozostáva z testu z matematiky.

Prihlášku si záujemcovia môžu nájsť na stránke školy alebo vyzdvihnúť osobne v kancelárii

riaditeľa.

• Okresné kolo v malom futbale starších žiakov ZŠ

• KCVČ a KR SAŠŠ  v Trenčíne a  Centrum voľného času v Bánovciach nad Bebravou zorganizovali 24. 04. 2019 okresné kolo v malom futbale starších žiakov ZŠ. Celkovo sa na turnaji zúčastnilo 9 mužstiev. Výsledky našich žiakov v skupine boli nasledovné:

ZŠ Uhrovec   –  ZŠ Duklianska               0:2

ZŠ Rybany – ZŠ Duklianska                      3:4

Gymnázium – ZŠ Duklianska                 1:1

ZŠ Partizánska – ZŠ Duklianska                3:0

V skupine číslo 1 sme skončili na druhom mieste a postúpili sme do bojov o tretie miesto.

Zápas o 3. miesto:     ZŠ Komenského – ZŠ Duklianska              4:5.

Celkovo sme teda skončili na peknom treťom mieste. Žiakov pripravoval Mgr. Martin Mišík.

• Okresné kolo Matematickej olympiády

• Dňa 9.4.2019 sa na ZŠ Duklianska konalo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8. Celkovo sa na okresnom kole zúčastnilo 69 žiakov. S pomedzi 21 úspešných riešiteľov v kategóriách Z6 a Z7 bolo 7 úspešných riešiteľov z našej školy. V kategórii Z8 nebol z celého okresu úspešný riešiteľ. Výsledky našich žiakov boli nasledovné:

Z 6: 2. Miesto:    Suláková Michaela (6.C)

úspešná riešiteľka: Podobová Karin  (6.C)              žiakov pripravovala: RNDr. Daniela Kučavíková

Z 7: 1. Miesto:   Slížiková Agáta  (7.B)

úspešní riešitelia: Ragan Martin, Matušková Tímea, Žaťková Paula Mária, Filínová Ines (všetci 7.B)

žiakov pripravoval: Mgr. Roman Sány

• Výborné výsledky našich žiakov v okresnom kole Pytagoriády

• V dňoch 26.3.2019 a 27.3.2019 sa našej škole konalo okresné kolo Pytagoriády pre žiakov 3. až 8. ročníka. Celkovo bolo vo všetkých kategóriách 112 úspešných riešiteľov. Z našej školy bolo celkovo úspešných 37 žiakov (33%). Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme a pedagógom ďakujeme za ich prípravu.

Výsledky našich žiakov (v zátvorkách uvádzame učiteľov, ktorí pripravovali žiakov)

P 3 (10 úspešných riešiteľov(33%)  z 30 všetkých úspešných riešiteľov)

1. Miesto:   Hoššová Kristína, 3.A   (Ing. Eva Kubalová)
            2. Miesto:   Halásová Liliana, 3.C   (Mgr. Lívia Matejová)