• Biela pastelka

• V piatok 20.9. 2019  sa v spolupráci so Žiackou školskou radou  uskutočnila na ZŠ Duklianska zbierka– „ Biela pastelka“. Jej výťažok pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom viesť plnohodnotný život.

Zbierku organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Od vzniku zbierky v roku 2002 sa podarilo vyzbierať na Slovensku spolu viac než 900 tisíc eur. Za získané peniaze sa poskytujú v rámci celého Slovenska bezplatné sociálne služby a poradenstvo ľuďom so zrakovým postihnutím. Vďaka výnosu zbierky sa pripravujú kurzy, na ktorých inštruktori učia nevidiacich a slabozrakých ľudí orientovať sa v priestore s pomocou bielej palice, čítať a písať Braillovo písmo, pracovať na špeciálne upravenom počítači, či uvariť si a postarať sa o svoju domácnosť. Tieto služby dokážu poskytovať vďaka nenahraditeľnej pomoci dobrovoľníkov zbierky Biela pastelka.

Žiačky deviateho ročníka zbierali peniaze po triedach  do prenosnej  pokladničky  a odmenili prispievateľov bielou pastelkou.

Našej škole sa podarilo vyzbierať 156,34 €. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli!

• Dejepisná exkurzia

• Dňa 26.septembra 2019 navštívili žiaci 8.a 9.ročníka smutne známy koncentračný tábor Osvienčim  v Poľsku. Po prehliadke oboch častí Auschwitz a Birkenau pokračovala exkurzia do kráľovského mesta Krakov.  Prehliadka začala na nábreží rieky Visly pri povestnom drakovi, ktorý chŕlil oheň. Na hrade Wawel sme si prezreli všetky nádvoria, prešli sme Katedrálou a hlavnou bránou sme pokračovali do historického jadra mesta. Plní nových vedomostí a zážitkov zvládli všetci žiaci vedomostný test počas spiatočnej cesty v autobuse.

Andrea Strapeková

• Slávnostné otvorenie školského roku 2019/2020

•  Dňa 2.9.2019 sa opäť po letných prázdninách otvorí brána školy. Školáci nastúpia do školy v čase od 7.30 do 7.45 a stretnú sa na začiatku so svojimi triednymi učiteľmi v triedach. Odtiaľ pôjdu o 8.00 na školský dvor, kde prebehne slávnostné otvorenie nového školského roka. Keď sa žiaci odstravujú (postupne po ročníkoch od 10.00), pôjdu domov. Žiaci 1.-4.ročníka môžu zostať v ŠKD.  Riadne vyučovanie začína 3.9.2019.

• Informácie ŠJ pre stravníkov. Upozornenie na zmeny v školskom roku 2019/2020.

• Dovoľujeme si Vás upozorniť, že vzhľadom na dotáciu z MŠVVaŠ SR sa upravujú mesačné poplatky za stravu.

V zmysle Doplnku č. 11 VZN Mesta Bánovce nad Bebravou č. 72 o určení výšky príspevku zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov v školách a školských zariadeniach a zmenou finančných pásiem na nákup potravín od 1.9.2019 sa výška príspevku (mesačne) určuje nasledovne:

1. stupeň:   desiata                  0,60 €

obed                     1,21 €

režijné náklady      3,00 €

2. stupeň:   desiata                  0,60 €

obed                     1,30 €

režijné náklady      3,00 €

Nastavenie trvalých príkazov bude nasledovné:

1. stupeň:   desiata                  12,00 € + 3,00 €                   =  15,00 € (mesačne)

obed                     1,00 €   + 3,00 €                     =    4,00 € (mesačne)

desiata + obed     12,00 € + 1,00 €   + 3,00 €    = 16,00 € (mesačne)

2. stupeň:   desiata                  12,00 € + 3,00 €                   = 15,00 € (mesačne)

obed                     3,00 €   + 3,00 €                     =   6,00 € (mesačne)

desiata + obed     12,00 € + 3,00 €   + 3,00 €    = 18,00 € (mesačne

Prosíme o úhradu stravného najneskôr do 20.8.2019 (odporúčame nastaviť trvalý príkaz k 15. dňu v mesiaci, od 15.8.2019 do 15.5.2020) na účet školskej jedálne SK33 0900 0000 0002 6399 4318.

Okrem uvedeného je potrebné uhradiť jednorázovú zábezpeku 30€, taktiež do 20. 8.2019, z ktorej bude v prípade neodhláseného alebo neodobratého obeda tento uhradený v plnej výške.

• Talent mesta

•  Dňa 27.júna 2019 odovzdala primátorka mesta Rudolfa Novotná ocenenia Talent mesta Bánovce nad Bebravou výnimočným žiakom zo základných a stredných škôl na území nášho mesta. Za našu školu si toto ocenenie prevzal ADAM STRAPEK za svoje úspechy , ktoré získal v tomto i predchádzajúcich rokoch v súťažiach na okresnej, krajskej i celoslovenskej úrovni. Úspešne zakončil aj posledný rok dochádzky na ZŠ a z T9 získal z matematiky 100% a zo slovenského jazyka a literatúry 93%. Na spomínanom oceňovaní spolu s ním bola aj p.učiteľka MARCELA MITALOVÁ, ktorá ho každoročne pripravovala na geografickú olympiádu.