• Zo života turistického krúžku

• Zo života turistického krúžku – 2. stupeň ZŠ

Turistický krúžok v školskom roku 2012/2013 zažil mnohé skvelé akcie. Videli sme hrad Strečno, prešli sme sa Kľačianskou Magurou v Malej Fatre, putovali sme Malými Karpatmi zo Smoleníc cez hrad Ostrý kameň do Jahodníka. Neobišli sme ani našich zahraničných susedov a pozreli sa na Moravu – pohorie Chřiby, hrad Cimburk. Za samozrejmosť považujeme turistické vychádzky do okolia  a na vrcholy okolitých kopcov.

Záver turistickej sezóny školského roka sa niesol slávnostne – zúčastnili sme sa 50. celoslovenského stretnutia čitateľov časopisu Krásy Slovenska na Michalovom kopci pri obci Veľký Klíž. Aj napriek daždivej predpovedi počasia a rannému dažďu sa žiakom chcelo v sobotu 25. 5. 2013 privstať a ísť na takúto akciu. Vo veľkom Klíži nás domáci privítali sladkými aj slanými domácimi koláčmi, po hodinovej nenáročnej túre sme vyšli na kopec Vrchhora, kde nás okrem gulášu a iného pohostenia čakal pestrý kultúrny program a výstup na Michalov vrch. Stretli sme sa s turistami takmer z celého Slovenska a tešíme sa na budúci ročník tohto stretnutia.

viď. fotoalbum