• Ezop

• Ezopove bájky po novom

O tom, že bájky vedia byť nielen poučné, ale aj moderné a zábavné, nás, žiakov 1. stupňa ZŠ Duklianska, presvedčili herci martinského divadla.

Chladné ráno 8. októbra nás neodradilo. Naopak, o to rýchlejšie sme sa presunuli do MsKS . Hneď ako sme vošli, sa na nás usmievali vyzdobené kulisy.

Plní očakávaní sme s napätím sledovali výborné divadelné predstavenie plné krásnych kostýmov, popretkávané jemným humorom a chytľavými veselými pesničkami.

Po krátkej vtipnej charakteristike antického bájkara Ezopa nás herci voviedli do deja troch bájok. V prvej sme sa dozvedeli, prečo musia včely po uštipnutí zomrieť. V poslednej sme sa nasmiali na opičiacich sa opičkách, ktoré trest neminul. Asi najviac nám však v hlavičkách utkvelo poučenie z druhej bájky o žobrákoch. Práve ona nás presvedčila, že peniaze nie sú na svete najdôležitejšie.

S poznaním, že šťastie je to, keď máš niekoho rád, sme sa s veľkým potleskom s hercami rozlúčili.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé, či poučné predstavenia.

viď. fotoalbum

Žiaci 1. stupňa ZŠ Duklianska