• Beseda s archeologičkou

• Beseda s archeologičkou

Dňa 19.11.2012 si žiaci piateho ročníka mohli opäť prehĺbiť svoje poznatky z dejepisu, keď besedovali  s archeologičkou, pani Mgr. Danielou Nipčovou z Pamiatkového úradu mesta Trenčín. Dozvedeli  sa , čo je archeológia a čím sa zaoberá, ako prebieha archeologický výskum- jednotlivé postupy, archeologické odbory. S využitím prezentácie a zaujímavého výkladu sa deti dozvedeli, akým spôsobom archeológovia pracujú, videli ich prístroje a výsledky. Ďalej spoznali mnohé historické pamiatky hmotnej kultúry z nášho najbližšieho okolia- Bánoviec, Trenčína a okolitých dedín , ktoré raz môžu navštíviť. Oboznámili sa aj s pamiatkami celosvetového významu a ich objavením. Boli im vysvetlené nové pojmy a názvy, ktorým sa naučili rozumieť, napríklad mohyla, valy, šiance, venuše a podobne. Do diskusie a rozprávania sa piataci živo zapájali svojimi vlastnými  postrehmi a skúsenosťami.

Myslíme, že aj tento školský rok  sa beseda vydarila a mala úspech u žiakov i učiteľov. Budeme radi, keď nám naše novozískané vedomosti ostanú v pamäti a budeme ich môcť  ďalej využiť.

J.P.

Vid. fotoalbum