• Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec

• Ešte pred veľkonočnými prázdninami sa konalo školské kolo súťaže v rétorike s názvom Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec.

V rečníckom umení si zmeralo sily 23 žiakov v I. kategórii (4. až 6. ročník).

A nemali to veru jednoduché. Súťaž v tejto kategórii prebieha v dvoch etapách. Počas 15 minút si žiak prečíta krátky príbeh, ktorý nemá záver. Ten musí kreatívnym spôsobom domyslieť. Potom predstúpi pred porotu a príbeh zaujímavým spôsobom porozpráva aj so svojím vlastným záverom.

Tento rok nás opäť žiaci prekvapili svojou kreativitou, slovnou zásobou, nebojácnosťou a v neposlednom rade aj talentom v rečnení. Porota bola z mnohých výkonov žiakov milo prekvapená.

Ďakujeme všetkým za účasť a odhodlanie.

Umiestnenie žiakov v I. kategórii:

1. Viktória Danišová, 5. C

2. Melinda Klobušická, 4. B

Lucyanna Sellers, 6. A

3. Tamara Môciková, 4. C

Nela Mokráňová, 6. B

V II. kategórii (žiaci 7. – 9. ročníka) bude našu školu reprezentovať Miriam Tuchyňová z 9. C, ktorá postúpila do okresného kola priamym postupom. Mladí rétori to majú v tejto kategórii  náročnejšie, pretože najskôr musia pred porotou odprezentovať svoju vopred pripravenú úvahu na vlastnú tému, a potom si žrebujú tému od poroty bez obmedzenia žánru (môžu ju spracovať ako úvahu, slávnostný prejav, diskusný príspevok a pod.)  na prípravu ktorej majú 15 minút.

Viktórii a Miriam prajeme v okresnom kole víťazstvo. Nech sa im 19. apríla v Uhrovci reční čo najlepšie!

• Útulok

• Pomôžete nám, prosím?

Žiaci 5.A z krúžku Vario počas Vianoc darovali útulku pre psíkov Bánovskí chlpáči vyzbierané staré posteľné prádlo, uteráky, plyšákov. Pomáhať ale treba nielen v období Vianoc.  Psíkom pôjdeme zaniesť granule, konzervy, pamlsky, piškóty a aj nepotrebné návlečky znova. Nemáme presný termín, predbežne koncom apríla, podľa počasia. Ak aj vy chcete pomôcť, budeme veľmi radi. Stačí, ak p. uč. Bálešovej odovzdáte to,  čo chcete darovať. Každá maličkosť poteší, pretože z maličkostí sa stáva veľká vec 😊. Radi všetko v útulku psíkom odovzdáme.

Ďakujeme!!!

Želáme vám krásne  veľkonočné sviatky!

5.A, Vario

• Strelecká súťaž

• Dňa 4.4.2023 sa na našej škole uskutočnila súťaž „ Cena oslobodenia Bánoviec“ v streľbe zo vzduchovej pušky. V kategórii dievčat sa Bianka Bibková, žiačka 8.C triedy, umiestnila na 2. mieste a Vivien Gallová, žiačka 8.A triedy, získala krásne 3. miesto. V kategórii chlapcov sa na 2. mieste umiestnil Ondrej Pakanec z 9.A triedy. Našim žiakom k úspechu srdečne blahoželáme

• Recitačná súťaž v 1.C

• Marec je mesiacom kníh a vedia to aj prváci z 1.C triedy. Len nedávno boli pasovaní za čitateľov knižnice. No a záver mesiaca sme si spríjemnili recitačnou súťažou s názvom BARBORKA BÁSNIČKOVÁ .  Deti si pripravili krátke básničky na prednes aby spoznali pocit ,ktorý zažívajú ich spolužiaci z vyšších ročníkov v prednese poézie a prózy. Deti mali veľkú radosť za zvládnutý prednes a ešte väčšiu za získaný pochvalný list s malou odmenou.

Kožejová , 1.C

• Úspešná reprezentácia našich žiakov na nultom ročníku TURNAJA O POHÁR PRIMÁTORA

• V sobotu 1.4.2023 sa uskutočnil v BN turnaj O Pohár primátora mesta, kde hráči HK Spartak Bánovce obsadili v silnej konkurencii krásne 3.miesto.

Z našej školy reprezentovali klub hráči Urban Tobias, Baško Adrián, Tlkanec Jakub, Ševčík Dominik, Ján Pomothy, Liam Kšiňan. Svojím výkonom a správaním boli vzorom a reprezentovali tak  klub a našu školu. HK Spartak Bánovce poďakoval a pochválil našich žiakov  za vzornú reprezentáciu klubu.

• Okresné kolo v MIDIVOLEJBALE

• Dňa 29.3.2023 sa naši žiaci a žiačky zúčastnili okresného kola v MIDIVOLEJBALE. Dievčatá sa umiestnili na krásnom 3. mieste. Chlapci skončili na 1. mieste a postúpili na regionálne kolo, ktoré sa uskutoční 14.4. v Prievidzi. Budeme im držať palce, aby sa čo najlepšie umiestnili.