• OK v streetbasketbale

• Dňa 18.4.2023 sa uskutočnilo v Mestskej športovej hale v Bánovciach nad Bebravou okresné kolo v streetbasketbale 3x3 chlapcov. Naši chlapci v zložení S. Urban 9.A, R. Babušík 9.A, J. Hinca 9.A a T. Hruška 9.B  sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Srdečne im k úspechu blahoželáme.

• Venčeková slávnosť 14. apríla 2023

• 14. apríl 2023 bol pre deviatakov dňom ich spoločenského krstu. Počas slávnostného Venčeka, ktorý je vyvrcholením kurzu spoločenského tanca a správania, predviedli rodičom a svojim učiteľom, ako sa vedia pohybovať na tanečnom parkete. Po príhovoroch, rodičovskom tanci a ukážke rôznych tanečných štýlov nasledoval tanec o kráľovnú a kráľa Venčeka. Dievčatá pripínali chlapcom na oblek venčeky a chlapci dávali dievčatám srdiečka. Víťazi si  vybrali tanečnice a tanečníkov, s ktorými súťažili o hlavnú cenu.

Po oficiálnej časti nasledovala spoločenská zábava pre žiakov i rodičov.

• Bánovskí chlpáči

• Pomôžete nám, prosím?

Žiaci 5.A z krúžku Vario počas Vianoc darovali útulku pre psíkov Bánovskí chlpáči vyzbierané staré posteľné prádlo, uteráky, plyšákov. Pomáhať ale treba nielen v období Vianoc.  Psíkom pôjdeme zaniesť granule, konzervy, pamlsky, piškóty a aj nepotrebné návlečky znova. Nemáme presný termín, predbežne koncom apríla, podľa počasia. Ak aj vy chcete pomôcť, budeme veľmi radi. Stačí, ak p. uč. Bálešovej odovzdáte to,  čo chcete darovať. Každá maličkosť poteší, pretože z maličkostí sa stáva veľká vec 😊. Radi všetko v útulku psíkom odovzdáme.

Ďakujeme!!!

• Midicoolvolejbal

• Dňa 14.4. 2023 sa konalo regionálne kolo v Midicoolvolejbale chlapcov v Prievidzi. Naši chlapci po skvelom výkone získali krásne 2. miesto. Chlapcom srdečne blahoželáme

• Informácie o spôsobe úhrady príspevku na stravovanie od 1. mája 2023

• Vážení rodičia, tí, ktorí ste si požiadali o dotáciu na stravu cez návratku alebo osobne vyplnením záväznej prihlášky na stravovanie, výška príspevku na jedno jedlo v zmysle schváleného Doplnku č. 18 VZN č. 72 Mesta Bánovce nad Bebravou sa od 1.mája 2023 určuje nasledovne:

I. stupeň:               desiata:                                  18,00 €/mesačne

obed:                                   0,00 €/mesačne

réžia:                                    5,00 €/mesačne

zábezpeka                          30,00 €/ročne

II. stupeň:             desiata:                                 18,00 €/mesačne

obed:                                   0,00 €/mesačne

réžia:                                        5,00 €/mesačne

zábezpeka                        30,00 €/ročne

Zamestnanci školy                                        48,00 €/mesačne

Spôsob úhrady príspevku na stravovanie:

Príspevok na stravovanie zákonný zástupca žiaka uhrádza mesiac vopred spolu so zábezpekou 30,00 eur (na mesiac máj 2023 najneskôr pripísaná platba 20. apríla 2023) na účet školskej jedálne SK33 0900 0000 0002 6399 4318 s uvedením: meno a priezvisko žiaka, variabilný symbol= číslo čipu).

Žiak má nárok na dotáciu na obed za splnenia týchto podmienok:

žiak sa zúčastní výchovno – vzdelávacieho procesu a odoberie stravu.

Príklad:

žiak, ktorý sa prihlásil na obed zaplatí do 20. apríla sumu 35,00 € (30,00 € zábezpeka + 5,00 € réžia),  a potom nasledujúci mesiac zaplatí do 20.mája už len 5,00 € (réžia).

žiak, ktorý sa prihlásil na obed aj desiatu zaplatí do 20. apríla sumu 53 € (30,00 € zábezpeka + 5,00 € réžia + 18,00 € desiata), a potom nasledujúci mesiac zaplatí do 20.mája už len 23 € (18,00 € desiata + 5,00 € réžia)

Vážení rodičia, tí, ktorí ste si nepožiadali o dotáciu na stravu, výška príspevku na jedno jedlo v zmysle schváleného Doplnku č. 18 VZN č. 72 Mesta Bánovce nad Bebravou sa od 1.mája 2023 určuje nasledovne:

I. stupeň:               desiata: v €/deň: 0,90 €                                      18,00 €/mesačne

obed:    v €/deň: 2,10 €                                       42,00 €/mesačne

réžia:                                                                    5,00 €/mesačne

II. stupeň:             desiata: v €/deň: 0,90 €                                     18,00 €/mesačne

obed:     v €/deň: 2,30 €                                 46,00 €/mesačne

V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte prosím vedúcu školskej jedálne na tel. č. 038/760 2570.

• Informácia o výške mesačného príspevku v školskom klube detí od 1. mája 2023

Vážení rodičia, na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí zriadeného mestom prispieva zákonný zástupca žiaka v zmysle schváleného Doplnku č. 18 VZN č. 72 Mesta Bánovce nad Bebravou od 1.mája 2023 mesačne sumou 15,- €. Poplatok  je potrebné uhradiť do 10. dňa v mesiaci.

• Okresné kolo Fyzikálnej olympiády

• Dňa 15. 3. 2023 sa v priestoroch ZŠ Partizánska uskutočnilo okresné kolo už 63. ročníka Fyzikálnej olympiády. Našu školu reprezentovali žiaci v dvoch kategóriách. V kategórii E to boli žiaci 9. ročníka a v kategórii F žiaci 8. ročníka, ktorí boli úspešní  riešitelia domácich kôl. V mladšej F kategórii, ktorá končí okresným kolom, boli dvaja úspešní riešitelia z 8.C – Jakub Janáč a Lukáš Dvorský. Úspešným riešiteľom gratulujeme a prajeme ešte veľa študijných úspechov. Verím, že na tieto úspechy nadviažu aj v budúcnosti pri riešení fyzikálnej olympiády. Ostatným riešiteľom sa chcem poďakovať za ich účasť v okresnom kole a povzbudiť pri riešení veľmi náročných úloh fyzikálnej olympiády.

Mgr. Miroslav Libič