• Aj na olympiáde zo slovenčiny sa môžeš zapotiť

          • Ako je to možné? Veď si to vyskúšajte! Za 30 minúť vypracovať test s 25 otázkami, ktorého súčasťou sú aj tri texty zamerané  na čítanie s porozumením.

            Už po tejto prvej disciplíne sa vám parí z hlavy, a to vás čakajú ešte dve. Musíte nielenže pretransformovať text na úplne iný žáner a dodržať pri tom rôzne kritériá, ako je pravopis, úhľadnosť, vnútorná kompozícia daného žánru a forma, ale v poslednej časti si aj  pripraviť prejav na zadanú tému a ten povedať spamäti, sebavedomo a presvedčivo, aby ste všetkých zaujali.

            Po takomto výkone sú spotené nielen ruky, ale aj všetky mozgové závity.

            Preto skladám klobúk pred našimi deviatakmi a ôsmakmi, že si na túto súťaž trúfli a tento rok vytvorili opäť úžasnú atmosféru.

            Na 1.  mieste s postupom do okresného kola, ktoré sa bude konať 13. 11.  2024 v CVČ sa umiestnila Kristína Hoššová z 9. C, na 2. mieste Zoja Horníková a Simon Ján Turčan z 9. C a na 3. mieste Alžbeta Mária Phillips z 9. C.

            Okrem nich sa olympiády zúčastnilo ďalších 9 žiačok a z nich boli úspešnými riešiteľkami:

            Kristína Číková (9. C), Aneta Ševcechová (9. B) a Simona Mikundová (8. A).

             

            Byť všestranným slovenčinárom vôbec nie je jednoduché a naši žiaci opäť prekonali svoje hranice.

            Držíme ti palce Kristínka, nech ti trinástka prinesie šťastie!!!

             

            p. učiteľka Mutňanská

          • Divadlo v škole

          • Zábava, herecké umenie, hudba, tanec, interakcia s deťmi, rýmovačka – toto všetko sme dnes zažili v našej škole. Vystúpenie bolo vtipné, zaujímavé aj poučné.

            Tešíme sa na ďalšie takéto akcie.

            Učiteľky 1. stupňa

          • Zážitková biológia v 5.C

          • Na biológii v 5.C sa učilo bez písania poznámok. Žiaci sa učili zážitkovo na biologickom materiály, ktorý si sami priniesli priamo z prírody. Pozorovali machy rôznych druhov. Videli aj výtrusnice s výtrusmi a teda aj spôsob rozmnožovania machov.

                                                                              M. Trenčanská

          • Príbytky Slovanov

          • Ako žili Slovania a ako vyzerali ich príbytky sa štvrtáci dozvedeli na hodinách vlastivedy, ale aj z fotiek z exkurzie starších žiakov. Na chvíľu sa preniesli v časopriestore a skúsili si vytvoriť vlastné zmenšené zemnice a osady našich predkov na hodinách pracovného vyučovania. Dokonca sa presvedčili, že Svätopluk mal pravdu, keď svojim synom pripomínal, že ak budú pracovať a rozmýšľať spoločne, pôjde im všetko ľahšie. Ako sa spoločné dielka v 4.A a 4.C vydarili, môžete posúdiť.

            Mgr. E. Michalíková, Mgr. B. Podobová