• Hravé čítanie na ZŠ Duklianska

• Dňa 24.10.2022 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili projektu Hravé čítanie. Tento projekt sa konal pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov  ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

Žiaci každého ročníka pod vedením p. učiteliek Mášikovej a Šebeňovej  absolvovali čítanie, kvíz, pozreli si prezentácie k daným témam, zoznámili sa s novými hrdinami detskej literatúry, skúsili si maľované čítanie, zamysleli sa nad rôznymi hádankami, vytvorili si záložky do knihy..... Bolo toho neúrekom a zabavil sa každý ročník.

Dúfame, že sme tak pritiahli  ďalších malých  čitateľov do našej školskej knižnice, pretože nie nadarmo sa vraví: „Kniha je priateľ človeka“!

Mgr.Matejová L.

• Získaj svoj merch!

• Dobrý deň, radi by sme Vám predstavili jednu skvelú novinku!

Naša škola si nechala vytvoriť svoju vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, ktorej náhľad vidíte nižšie a ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v našom eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/duklianska/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 9. 11. 2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z nej budete mať rovnakú radosť ako máme my!

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• V tomto a v minulom týždni prebehlo školské kolo olympiády zo SJL. Olympiáda sa každoročne skladá z dvoch častí - písomnej a ústnej. V písomnej časti žiaci riešili test a písali krátky epický príbeh na tému Uspokoj sa s tým, čo máš. V ústnej časti si museli pripraviť prejav.
            Úspešní boli traja žiaci a umiestnili sa nasledovne:
            1. miesto Miriam Tuchyňová, 9. C
            2. miesto Lara Stošičová, 9. C
            3. miesto Jaroslav Mikuška, 9. C

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a víťazke prajeme výhru v okresnom kole.

Pani učiteľky SJL

• „Hovorme o jedle“.

• Známe porekadlo znie: ,,Nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili.“

O tom, čo sa pod ním skrýva sa zamysleli aj žiaci zo ZŠ Duklianska , ktorí sa prihlásili do súťaže  „HOVORME O JEDLE“.

V dňoch od 10.10. – 14.10.2022 sme  zrealizovali množstvo aktivít na témy, ktoré sa týkali konkrétnej potravinovej skupiny (podľa potravinovej pyramídy) a základných zručností a vedomostí v oblasti kvality a bezpečnosti potravín a zdravej výživy.

Naši učitelia vymysleli a vytvorili pre žiakov množstvo prezentácií a pracovných listov. V triedach sa konali ochutnávky zdravej a chutnej stravy a žiaci niektorých tried namaľovali aj množstvo pekných výkresov.

Súťaž  bola pre všetkých  zaujímavá a nám zostáva iba dúfať, že sa nám podarí očariť organizátorov a udelia nám aj nejaké ceny, o ktoré sme bojovali J.

Držme si všetci palce!

Mgr. Bálešová, Mgr. Matejová, Mgr. Šebeňová, Mgr.Urbanová, Mgr. Vrábelová

• ENGLISHSTAR

• Koncom minulého školského roka sa žiaci 2.stupňa zúčastnili medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku pod názvom ENGLISHSTAR.  Okrem odmien pre víťazov a úspešných riešiteľov získali súťažiaci odmenu aj pre všetkých spolužiakov a učiteľov na našej škole.  Tou je 30% zľava na všetok sortiment  od reklamnej značky FUSAKLE. Pre uplatnenie zľavy je potrebný kód: NJOY-3285. Uplatniť si ho môžete až do 31.12.2022. (neplatí pre kolekciu Pomoc Ukrajine a už zľavnený tovar).

Za túto odmenu im ďakujeme J

p.uč. Urbanová Lenka.

• Najlepší zo zberu papiera

• Žiaci, ktorí priniesli najviac papiera, boli odmenení nákupnou poukážkou. Na foto: Tamarka Bilčíková, Maximilián Exler, Oliver Varhaník a Natálka Kšiňanová. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa do zberu zapojili.