Matematické triedy

Čo je to matematická trieda

Trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov

*    trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov bola u nás zriadená na základe rozhodnutia odboru školstva k 1. septembru 1983

*    je určená pre nadaných žiakov, ktorí majú zvýšený záujem o matematiku a prírodovedné predmety

*    otvára sa vždy v 5. ročníku pri dostatočnom počte záujemcov (aj z iných škôl) na základe prijímacích pohovorov (tie sa robia v máji pre žiakov 4. ročníkov)

*    obsahová a organizačná štruktúra vzdelávania v takejto triede je upravená, zaraďujú sa témy rozširujúceho a doplňujúceho učiva, sú posilnené počty hodín matematiky a prírodovedných predmetov:

Po zmene legislatívy sa škola rozhodla pokračovať v tejto dlhoročnej tradícií. Rozhodli sme sa takúto triedu zriaďovať naďalej a preto sme ju zaradili do nášho Školského vzdelávacieho programu.
Obsahovú a organizačnú štruktúru takejto triedy, s uvedeným počtom rozšírených hodín z matematiky, fyziky a chémie a s novými predmetmi nájdete na našej stránke v odkaze ŠVP. Snahou vedenia školy je vyformovať v reformnom procese triedu, ktorá bude nadväzovať na tradície ale zároveň  bude plne odrážať požiadavky  súčasného vzdelávania.

*   cieľom i naďalej zostáva  podchytiť talentované deti a rozvíjať ich matematické schopnosti, logické myslenie, zručnosti pri práci s počítačom, naučia sa používať grafické, textové a tabuľkové programy...

Dosiahnuté výsledky:

*   žiaci sa každoročne úspešne zapájajú do rôznych prírodovedných súťaží a olympiád, kde dosahujú vynikajúce  výsledky,

*  vynikajúce výsledky každoročne dosahujú aj v Testovaní 9,

*   žiaci z triedy s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov úspešne pokračujú v štúdiu na stredných školách (hlavne gymnáziách) a neskôr aj na vysokých školách

*   rodičia nadaných štvrtákov, ktorí spozorovali u dieťaťa hlbší záujem hlavne o matematiku, neváhajte a využite možnosť prihlásiť svoje dieťa na prijímacie skúšky do triedy s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov