Kniha- naša kamarátka- 1.B

Dňa 20.3.2024 sa naša trieda 1.B zmenila na čitateľskú dielničku. Deti si priniesli svoje obľúbené knižky, vzájomne si o nich porozprávali, čím vzbudili zvedavosť a záujem u svojich spolužiakov. Hoci väčšinu z prinesených knižiek im ešte čítali rodičia, mnohí sa pochválili, že už prelúskali prvé strany, ba aj celé knižky. Aj matematika sa niesla v duchu kníh. Číslovali sme knihy v knižnici, čítali a riešili sme slovné úlohy o knižkách. Nakoniec sme na výtvarnej výchove vytvorili krásne záložky pre našich spolužiakov v susednej triede a do záznamníka si deti zapísali základné informácie o svojej knihe a nakreslili k nej ilustráciu. Čitateľskú dielničku sme zavŕšili knižným zábavným kvízom.  Aj keď dielnička skončila, knižky z rúk detí nezmizli. A to je dobre.