Niečo o našej škole

Základná škola Duklianska  1, Bánovce nad Bebravou

• Škola sa nachádza v blízkosti centra mesta v príjemnom prostredí so školským dvorom a množstvom zelene (viď. mapa).
  • Pred niekoľkými rokmi k trojposchodovej hlavnej budove pribudla prístavba, v ktorej sa nachádzajú ďalšie triedy, dielne technickej výchovy a moderná jedáleň. V rokoch 2011 až 2012 prešli všetky budovy školy komplexnou rekonštrukciou. Bližšie informácie o rekonštrukcii nájdete v záložke Rekonštrukcia. Vybudovalo sa aj detské ihrisko pre mladších žiakov.
  • V súčasnej dobe sa škola môže pochváliť nielen vynovenými zateplenými budovami a novou fasádou, ale aj novým interiérovým vybavením v triedach aj kanceláriach. Triedy sú vybavené keramickými tabuľami ( odstránilo sa prašné písanie kriedami), interaktívnymi tabuľami s pripojením na internet, odbornými učebňami ( 2 jazykové učebne, 3 počítačové učebne,  učebňa chémie a fyziky, školská knižnica, učebňa hudobnej výchovy, dielne, cvičná kuchynka, telocvičňa, posilňovňa, miestnosť určená na stolný tenis a pohybové cvičenia), žiaci používajú počas vyučovania nové notebooky a iné moderné učebné pomôcky.
  • Žiaci prvého ročníka majú triedy spravidla umiestnené vo vedľajšej budove,  ktorú voláme budova ŠKD.
  • K základnému vybaveniu školy patrí prevádzka jedálne a školský klub detí (ŠKD).
  • Informácie o školskom klube detí nájdete v sekcii "o ŠKD".
  • V súčasnosti navštevuje školu 561 žiakov
                                -   na I. stupni je otvorených 12 tried
                                -   na II. stupni je otvorených 14 tried
  • Škola sa vo vyšších ročníkoch už tradične zameriava na rozšírené vyučovanie matematiky a prírodovedných predmetov v takzvaných matematických triedach. (  záložka O škole - Matematické triedy.) Vo svojom výchovnom vzdelávacom programe sa snaží poskytnúť žiakom okrem rozšíreného vyučovania matematiky a prírodovedných predmetov aj rozšírené vyučovanie spoločenskovedných predmetov a cudzích jazykov alebo výchovných predmetov. Každému žiakovi sa tak snaží vytvoriť priestor na rozvoj jeho individuálnych schopností a možností.
  • Škola už tradične dosahuje veľmi dobré výchovnovzdelávacie výsledky, o čom svedčia úspechy v súťažiach ( záložka Naše úspechy), vynikajúce výsledky v Testovaní 9, ale hlavne úspechy v umiestňovaní absolventov na stredných školách a dobrých referenciách o ich ďalšom pôsobení na stredných a neskôr aj vysokých školách.
  • O vzdelávanie sa stará 47 pedagogických pracovníkov, 3 špeciálni pedagógovia, výchovný poradca, kariérový poradca, psychologička a pedagogickí asistenti  pod vedením riaditeľa školy Mgr. Mariána Igaza.