Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec Šk.k.

Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec – školské kolo

Uplynulý týždeň sa v škole konala súťaž, v ktorej žiaci predviedli svoje rečnícke umenie.

V prvej kategórii, žiaci 4. – 6. ročníka, sa zúčastnilo 15 žiakov. Ich úlohou bolo si za 15 minút prečítať krátky príbeh a domyslieť jeho zaujímavý koniec. Potom mali svojimi rečníckymi schopnosťami zaujať porotu a príbeh prerozprávať aj so svojím záverom.

Umiestnenie v I. kategórii:

1. miesto: Tamara Môciková, 5. C (Mgr. Eva Lavríková)
  2. miesto: MelindaKlobušická, 5. C (Mgr. Eva Lavríková)
  3. miesto: Stela Žaťková, 6. C (Mgr. Jana Michaličková)

V druhej kategórii, žiaci 7. – 9. ročníka, sa zúčastnilo 11 žiakov. Títo to mali o niečo náročnejšie. V priebehu 15 minút si museli pripraviť vyjadrenie vlastného názoru  na tému: Prečo nás odlišnosti robia jedinečnými. Svoj názor v časovom trvaní 3 – 5 minút vyjadrili pred porotou, ktorá hodnotila nielen ich slovný prejav a tvorivosť, ale i mimojazykové prostriedky, ktorými bol ich prejav sprevádzaný.

Umiestnenie v II. kategórii:

1. miesto: Nela Mokráňová, 7. B (Mgr. Jana Michaličková)
  2. miesto: Matej Filo, 9. C (Mgr. Iveta Mutňanská)
  3. miesto: Nina Strempeková, 9. B (Mgr. Iveta Mutňanská)

Agáta Horníková, 7. B (Mgr. Jana Michaličková)

Žiačkam Tamarke Môcikovej a Nelke Mokráňovej prajeme prvé miesto v okresnom kole. Nech sa im darí čo najlepšie  zvládnuť trému a zaujať porotu. Okresné kolo rétoriky sa bude konať v CVČ už tento piatok, 19. 4. 2024.

Držíme vám palce, dievčatá!

p. učiteľky slovenského jazyka a literatúry