• Poznáme mená víťazov TALENT SHOW!!!

• Po hodinovom súboji rozhodli žiaci svojimi hlasmi o víťazoch Talent show.

Zažili sme perfektné predstavenia, za ktoré vďačíme všetkým finalistom!

Na 3. mieste sa umiestnila Kristína Hoššová - akrobacia so psom

Na 2. mieste skončil Michal Šály - hra na klavír

Prvé miesto získal  Vincent Hruška - hra na gitaru.

Srdečne blahoželáme!!!

Ďakujeme sponzorovi Donovalkovo.sk

• Vianočná chodbovica.

• Rok 2022 žiaci 3. ročníka uzavreli poriadnou vianočnou chodbovicou. Spoločne sme na chodbe spievali koledy, tancovali, a zabávali sa aj so 4.A triedou. Vypočuli sme si vianočný koncert v podaní heligonárky  Tamarky Bauerovej, huslistky Grétky Števekovej a flautistky Alisy Vatazhok. V ich podaní odzneli najznámejšie slovenské koledy, ktoré sme si spolu s nimi zaspievali. Zatancovali nám aj dievčence z 3.B – Ninka, Kristínka, Samantha, Bianka a Sabínka.

Strávili sme spoločne úžasný posledný deň v škole a spokojne sme sa mohli rozutekať domov, pretože Vianoce sa blížia a my ich chceme stráviť v kruhu svojej rodiny a priateľov.

Matejová L., Kopčanová V. , Mášiková M,

• Vianočný čas s Muzetou

• Naša škola po dlhom čase opäť zavítala na vianočný koncert  súkromnej umeleckej školy MUZETA. Táto veľká tanečná rodina si pre nás pripravila krásny program, v ktorom vystúpili  malé aj veľké tanečníčky a tanečníci. Bolo dojemné stretnúť na pódiu našich bývalých žiakov a vidieť, ako úspešne kráčajú ďalším svojim životom. Potešili nielen naše oči, ale aj srdcia. Všetkým za to veľmi pekne ďakujeme a prajeme im veľa úspechov v ďalšej práci.

Mgr.Matejová L

• Krúžok Vario, 5.A

• V predvianočnom zhone je super trošku zabrzdiť a určiť si priority. Zamyslieť sa, aké šťastie máme už len preto, že máme teplý domov, milujúcich blízkych okolo seba. Nie každý má takéto vymoženosti, ktoré mnohokrát považujeme za samozrejmosť.

Je dôležité, aby sme neostali verní heslu „Sýty hladnému neverí“ a pomáhali tam, kde je treba.

Deti z 5.A sa nielen zapojili do výzvy „Koľko lásky...“, vyrobili krásne predmety na Vianočné trhy, ktorými pomôžu tým, ktorí to potrebujú. Nezabudli ani na zvieratká. Do vlastnoručne vyzdobených  vtáčích búdok priniesli krmivo na celú zimu. No a pomohli aj psíkom z útulku OZ Bánovskí chlpáči. Nie finančne, ale vyzbierali sme doma už nepotrebné návlečky, deky, plachty a starších plyšákov, ktoré určite potešia psíkov bez domova. Som veľmi rada, že všetci chápu, ako dôležité je pomáhať. Vďaka aj rodičom za podporu.

Lenka Bálešová

Zvončeky už zvonia
            a ihli
            čie vonia,
            svetlo svie
            čok mihotavé,
            Vianoce k nám prišli práve.
            Preto sviatky krásne majte,
            v pohode ich pre
            žívajte

Veselé Vianoce   a   šťastný nový rok

Vám praje  trieda  5.A

• Jesenský 2022

• Súťaž vo vlastnej tvorbe Jesenský nemusíme nikomu predstavovať, v našom meste sa koná už dlhé roky. Vedie deti k tvorivosti, k objavovaniu svojho talentu v písaní a rozvoju fantázie.
            Tento rok odborná porota ocenila práce troch našich žiakov:

Katarínu Bauerovú z 5. C (prácu poslala p. učiteľka Michaličková),
            Jaroslava Mikušku z 9. C (prácu poslala p. učiteľka Lavríková),
            Alžbetu Matejíčkovú z 9. C (prácu poslala p. učiteľka Lavríková).

Nositeľom ceny Jesenský 2022 gratulujeme a prajeme veľa tvorivých síl.

• POZVÁNKA

• Pozývame všetkých žiakov, rodičov a priateľov ZŠ Duklianska  na vianočné vystúpenie našich žiakov, ktoré sa uskutoční 20.decembra 2022(utorok) o 14:00 na Námestí Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou.

• Šaliansky Maťko

• Vo štvrtok 15. 12. sa konalo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. V uplynulom školskom roku prebehla táto súťaž online, preto sme sa všetci o to viac tešili z bezprostredného kontaktu s prednesom.

Umiestnenie:
            1. kategória - žiaci 2. a 3. ročníka
            1. m. Aylin Marin, 3. A
            2. kategória - žiaci 4. a 5. ročníka
            1. m. Viktória Danišová, 5. C
            2. m. Melinda Klobušická, 4. B
            3. m. Lukáš Kvíčala, 4. B
            Nina Mikulková, 4. C
            3. kategória - žiaci 6. a 7. ročníka
            1. m. Alexandra Spaščuková, 7. C
            2. m. Sofia Koyšová, 7. B
            3. m. Kristína Kozejová, 6. B

Všetkým sa chcem poďakovať za účasť a trpezlivosť pri učení sa textov.
            Žiačky z prvých miest postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať v januári. Prajeme im len to najlepšie umiestnenie.
            Mgr. Iveta Mutňanská

• Športový talent

• Počas uplynulých dní sa v Maďarskom Szekeshfehervári uskutočnil úvodný turnaj európskej mládežníckej basketbalovej ligy (EYBL) kategórie U15, kde sa do výberu, ktorý v tejto súťaži bude nastupovať pod hlavičkou klubu MBA Prievidza dostal aj žiak 9.A triedy, Simon Urban. EYBL je najprestížnejšia mládežnícka basketbalová súťaž v Európe, kde proti sebe nastupujú tí najlepší hráči  danej vekovej kategórie. Simon musel najskôr úspešne zvládnuť náročnú augustovú kvalifikáciu. Na turnaji v každom zo 4 stretnutí nastupoval v základnej zostave svojho tímu a neustále patril k jeho oporám. Na tomto turnaji si tak mohol porovnať svoje kvality proti rovesníkom z klubov CFBB Luxemburg, Vienna United, bulharskému Balkan Botevgrad a slovinskému KK Ajdovščina. Najbližšie bude mať súťaž pokračovanie prvý februárový víkend v Budapešti. Simon je zároveň hráčom družstva kadetov BBK Bánovce a zároveň aj hosťujúcim hráčom v klube MBA Prievidza. V jeho ďalších športových úspechoch mu držíme palce.