Rozprávkový muzikál Povala

Žiaci 5. A a 5. C sa v stredu 10. 4. stali na dve hodiny veľmi pozornými divákmi.

V divadle Andraja Bagara v Nitre so zatajeným dychom sledovali krásny muzikál Povala, ktorý pôvodne pochádza z Maďarska, kde sa s úspechom uvádza už 35 rokov.

Povala prináša vtipný príbeh o jednom vlámaní, o dvoch zaľúbencoch a štyroch duchoch hľadajúcich lepší svet, ktorý si obľúbili generácie divákov vo viacerých krajinách Európy. Duchovia zabudnutých rozprávkových postáv už stáročia hľadajú tú správnu povalu, kde sa majú stretnúť s Prievozníkom, aby ich odviedol na planétu večne živých. Prievozník však zatúži stať sa aspoň na chvíľu človekom a prevtelí sa do nebezpečného gangstra Barabáša, čo rozpúta kolotoč neuveriteľných a dobrodružných udalostí.

Ako sa uvádza na stránke DAB: „Ponúka prakticky všetko, čo deti majú v príbehoch radi – duchov, gangstrov, robota, rozprávkové postavy, vynálezcu, dobrú a vtipnú babičku, smiešnych detektívov a tiež zaľúbencov. Muzikál Povala prináša dobrodružstvo, vtip, napätie, tajomstvo, ale hlavne, čo je dôležité, šťastný koniec. Je o hľadaní dobra v našom svete a v každom z nás.“

DAB opäť nesklamalo a prinieslo ďalšej generácii žiakov krásny kultúrny zážitok.
Tešíme sa na ďalšie...

p. učiteľky Lavríková a Mutňanská