• Úspechy našich žiakov v Biologickej olympiáde v kategórií D

Každoročne sa žiaci našej školy radi zapájajú do biologickej olympiády, ktorá overuje vedomosti žiakov, formuje ich vzťah k prírode a učí ich k úcte k prírode a všetkému živému.

V utorok 20.apríla sa uskutočnilo okresné kolo 55. ročníka Biologickej olympiády kategórie D, ktorá je určená pre mladších žiakov II. stupňa ZŠ. V tomto školskom roku sa uskutočňujú olympiády online formou a nebolo to inak ani v prípade biologickej olympiády.

Našu školu reprezentovali žiačky 7.C triedy  -  Petra Chrenková a Alžbeta Matejičková. V prakticko-teoretickej časti riešili online úlohy týkajúce sa stavby tela a životných prejavov organizmov. Ich usilovné štúdium a domáca príprava sa podpísali na výslednom úspechu.  Obe dievčatá našu školu úspešne reprezentovali. Petra Chrenková obsadila 2.miesto a Alžbeta Matejičková  6.miesto.

Obom dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!!!

Ing. Adriana Neštinová