• Mladý Jesenský

• Súťaž „Mladý Jesenský 2020“

V školskom roku 2020/2021 prebiehajú vedomostné i tvorivé súťaže napriek tomu, že vzdelávanie je v inom režime ako zvyčajne. To však nebráni usilovným a tvorivým žiakom zapájať sa do aktivít v rôznych oblastiach.
                      Vo vlastnej tvorbe sa už každoročne koná regionálna súťaž „MLADÝ JESENSKÝ 2020“, ktorej organizátorom je Mesto Bánovce nad Bebravou, Centrum voľného času a ZUŠ Dezidera Kardoša v Bánovciach nad Bebravou.
          Súťaž sa koná na počesť Janka Jesenského, ktorý pôsobil v rokoch 1905 - 1914 v našom meste ako mladý advokát.
          V tomto už 27. ročníku  spomedzi 105 zaslaných prác porota v zložení Samo Marec, Vladimíra Gahérová a Lucia Čermáková udelila  titul „Mladý Jesenský 2020“ aj piatim žiakom z našej školy:
          Alexandra Spaščuková, 5.C  (prácu poslala PaedDr. Marcela Petrovová)
          Liliana Vedejová, 4.C (prácu poslala Mgr. Miriama Bátorová)
          Nela Mokráňová, 4.C (prácu poslal Miriama Bátorová)
          Nela Uríčková, 6.B (prácu poslala Mgr. Iveta Mutňanská)
          Miriam Tuchyňová, 7.C (prácu poslala Mgr. Eva Lavríková)
                          Všetkým mladým autorom blahoželáme! Prajeme Vám veľa zdravia a síl do ďalšej tvorivej práce.                                                                                         (Mgr. Eva Lavríková)