• Malý futbal žiačok

• Dňa 10.10.2024 sa uskutočnilo okresné kolo v malom futbale žiačok, kde naše žiačky obsadili krásne 1. miesto a postupujú do regionálneho kola. Srdečne im blahoželáme a držíme päste v regionálnom kole.

• Výtvarná výchova v 4.A

• Videli ste už líšku? Že nie? Tak ste sa mali prísť pozrieť do 4. A na hodinu výtvarnej výchovy. Neboli tam síce líšky živé, ale maľované.

Tieto chlpaté parádnice, ktoré vytvorili deti, mali rôzne podoby. Každá dostala svoje číslo, pod ktorým bola bodovaná. Ich krásu a „umelecké prevedenie“ hodnotili deti a dospelí /ktorí išli práve okolo/...

Po sčítaní všetkých bodov sa na prvom mieste umiestnila ElinkaViktoríni. Druhé miesto pratrilo Amálke Mahavithanage, ktorá sa mimochodom veľmi, veľmi potešila. Tretie a štvrté miesto mali líštičky dvojičky Karolínka a Kristínka Ševčíkové.

Podobová, tr. uč.

• Budeme mať nových basketbalistov?

• V piatok naši prváci a druháci mohli ukázať svoj talent, zručnosti a pohybové schopnosti  v basketbale. Basketbalový zväz prišiel pozvať deti do basketbalového klubu – BBK Bánovce nad Bebr.

Tešíme sa na všetkých, ktorí budú pokračovať v šľapajách našich úspešných žiakov a rozšíria rady basketbalového klubu.

Športu zdar!

Mgr. Matejová L.

• Cezpoľný beh

• Dňa 1.10. 2024 sa uskutočnila súťaž v cezpoľnom behu starších a mladších žiačok a žiakov. Nina Čachaňová obsadila krásne 3. miesto v svojej kategórií a celkovo staršie žiačky obsadili 2. miesto ako družstvo. Gratulujeme.

• Beseda s pánom riaditeľom

• Nie všetci tušia, aké ťažké je byť riaditeľom školy a čo všetko musí vedieť. Žiaci v 2.A sa nad tým zamysleli, vypracovali dotazník s otázkami pre pána riaditeľa, napísali mu pozvánku a pripravili besedu. V piatok 3.10.2024 sme sa s ním stretli, aby deťom trpezlivo odpovedal na otázky a vypočul si aj „zlepšovacie návrhy“, ktoré si druháci spísali. Pánovi riaditeľovi ďakujeme za čas, ktorý si pre nás našiel a zároveň ďakujeme aj šikovným dvom moderátorom besedy- Evke a Šimonovi.

• Po stopách Veľkej Moravy

• S naším západným susedom Českou republikou máme viac spoločných historických období. Jedným z nich je aj obdobie Veľkej Moravy. A práve preto mali žiaci ôsmeho a deviateho ročníka možnosť navštíviť moderné Cyrilometodské centrum v moravskom mestečku Uherské Hradište a Archeoskanzen v neďalekej obci Modrá. Expozícia previedla žiakov celým obdobím Veľkej Moravy, sledovali cestu našich misionárov Konštantína a Metoda, overovali si svoje vedomosti a získavali nové. Množstvo vykopávok, artefaktov z archeologických výskumov bolo doplnených multimediálnym a interaktívnym spracovaním tohto historického obdobia. Väčšina nálezov dokazuje, akí šikovní a vynaliezaví boli naši predkovia, v čo verili a čoho sa báli. Jedna z výstavných expozícii bola venovaná aj pravekému osídleniu. Obe múzeá stoja za zhliadnutie a moderne spracúvajú tematiku veľkomoravského štátu.

• Európska noc vedy

• Európska noc vedy je najväčším vedeckým festivalom na Slovensku, ktorý inšpiratívnym a jedinečným spôsobom prináša novinky a informácie zo sveta výskumu a inovácií. S novým názvom nadväzuje na úspešnú tradíciu podujatia Noci výskumníkov. Festival sa už tradične koná v posledný septembrový piatok  tento rok 27.9.2024 v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade a ďalších sprievodných lokalitách. Celodenný program ponúka sériu vedeckých prezentácií, diskusií, praktických experimentov, workshopov, technologických atrakcií či digitálnych aktivít. Medzi sprievodné aktivity patrí Vedecký kuriér, ktorý predstavuje vedecké boxy určené na realizáciu praktických experimentov počas vyučovania na II. stupni ZŠ. Vďaka navrhnutým experimentom a priamemu zážitkovému vzdelávaniu si žiaci dokážu vyskúšať pokusy z rôznych vedeckých oblastí. Naša škola si vybrala oblasť fyziky, ktorá bola zameraná na vlastnosti pevných látok, atmosferický tlak, vedenie elektrického prúdu v látkach a termodynamiku. Žiaci 9.C si počas experimentov z fyziky overili svoje vedomosti z daných tém v praxi a tým doplnili svoje teoretické poznatky.

Mgr. Miroslav Libič

• Dračie vajce

• Utorkové popoludnie (25.9.) deti prvého ročníka dostali zvláštnu správu. Správa znela: ,,Hľadajú sa dračie vajcia.“ Úlohou detí bolo nájsť dračie vajcia vo svojej farbe, ktoré sa stratili na našom školskom dvore. Niektorým sa darilo viac, iným zasa menej. Výsledkom bolo, že sa deti zabavili a všetky dračie vajcia pozbierali.

Predanocyová, Grgulová, Bertanová

• Výstava plodov jesene

•

Jeseň je obdobím farebných listov, babieho leta a skracujúcich sa dní. Prichádza po lete, kedy nám príroda odovzdá formou úrody svoje plody. Aj naše deti zo školského klubu takúto úrodu priniesli. A bolo na čo pozerať. Voňavé jabĺčka, tekvice rôznych odrôd a farieb, strašidielka z ovocia a zeleniny. Vytvorili sme si z nich svoj vlastný kútik, ktorý nás bude tešiť ešte zopár dní.

Janka Bolfová