• Zober loptu, nie drogu

Školské ihrisko ZŠ Duklianska sa v stredu 5. júna zaplnilo deťmi našej školy a deťmi zo Špeciálnej základnej školy. Tak ako býva zvykom, už pár rokov sa naša ZŠ zapája do projektu Zober loptu, nie drogu. Myšlienkou celého projektu je eliminácia drog detí a mládeže. Cieľom je bojovať proti týmto neduhom, prehĺbiť záujem o šport, spoznávať a nadviazať nové priateľstvá. Projektu sa zúčastnilo 21 detí zo Špeciálnej základnej školy v Bánovciach nad Bebravou a 24 detí našej školy.

Školský dvor zdobili výtvarné práce detí na danú tému. Pripravené bolo aj občerstvenie v podobe chutných nátierkových  jednohubiek. Samotná súťaž v kopaní pokutových kopov  bola rozdelená do dvoch kategórií. V každom kole mal súťažiaci možnosť dvoch pokutových kopov. Po premenení aspoň jedného, postúpil do ďalšieho kola. Súčasne prebiehala aj súťaž o najlepšieho brankára. Víťazom sa stal ten, kto chytil najviac pokutových kopov.

Veľký záujem o súťaženie prejavili aj dievčatá, ktoré bolo vidieť v oboch kategóriách. Počas celého podujatia sa deti navzájom podporovali a povzbudzovali svojich kamarátov búrlivým potleskom.

V kategórii I. a II. ročník sa najlepším brankárom stal Matúš Klačko zo ZŠ Duklianska. Prvé miesto získala Liliana Vedejová zo ZŠ Duklianska, druhé Sergej Pihík a tretie René Pihík zo ŠZŠ.

V druhej kategórii III. a IV. ročník bol vyhlásený za najlepšieho brankára Marek Sirotný zo ZŠ Duklianska. Na prvom mieste sa umiestnil Samuel Sány zo ZŠ Duklianska, druhý skončil Simon Rác zo ŠZŠ a na treťom mieste Matej Filo zo ZŠ Duklianska.

Výhercovia dostali diplomy, medaily a pekné vecné ceny. Všetci boli odmenení sladkosťami a s prísľubom, že sa stretneme aj o rok, sme sa rozlúčili.