• Hasiči

• Hasiči na Duklianskej

V piatok popoludní 28.9. navštívili našu školu dobrovoľní hasiči z nášho mesta. Na školskom dvore sa zhromaždili deti zo školského klubu, kde ich už čakali aj s hasičským autom. Viacerí, a nielen tí najmladší, sa tomu veľmi potešili. Vidieť zblízka auto, nasadnúť do neho a všetko tam vyskúšať, sa im nepodarí každý deň. A keďže je nás ako maku v makovici, rozdelili sme sa na dve skupiny.

Deti mali možnosť vidieť hasičskú techniku  a iné prostriedky, ktoré hasiči používajú pri vykonávaní zásahovej činnosti. Taktiež im boli predvedené ochranné pracovné pomôcky, či hasenie za pomoci lafety, pričom si deti samé vyskúšali striekanie z vysokotlakového i užitočného vedenia.  Vyskúšali si aj prácu s vysielačkami, s ktorými pracujú hasiči pri zásahu. Oči im zažiarili, keď sa mohli obliecť do zásahového odevu, vyskúšať prilbu, hasičský opasok i dýchací prístroj.

V závere deti hasičov zahrnuli svojimi zvedavými otázkami, čím dokázali, že ich práca je pre nich zaujímavá.. Veru, našiel by sa medzi nimi nejeden hasič.

Na pamiatku sme sa s nimi odfotili, poďakovali za návštevu, pričom nám prisľúbili ďalšie stretnutie na jar, kedy pre nás usporiadajú hasičskú súťaž. Za zvuku sirény opúšťali hasiči náš školský dvor.