• Šarkaniáda

• Jeseň v našej škole je každoročne spätá s tradíciou púšťania šarkanov. Deti  v ŠKD aj tento rok netrpezlivo čakali na našu šarkaniádu.  Atmosféru nám spríjemnilo krásne jesenné počasie.  Na oblohe sa usmievalo slniečko a pofukoval  jesenný vetrík. Školský dvor sa premenil na farebné kráľovstvo. Tieto šarkany s radosťou tvorili žiaci prvého stupňa – od prvákov po štvrtákov. Svojou kreativitou nás i tento  rok  veľmi  prekvapili a každému šarkanovi  vdýchli život. Nepotrebovali sme drahé lietajúce stroje, stačilo nám igelitové vrecko, baliaci papier, lep, nožnice, krepový papier, farebný papier a chuť do tvorivosti. Všetky šarkany boli zaujímavé a jedinečné, preto bolo veľmi ťažké vybrať tie „naj“.  Na každého, kto zhotovil  šarkana čakala pochvala, účastnícky list a boli ocenené veľkým potleskom. Tie šarkany, ktoré očarili našu porotu sme ocenili vecnými cenami .

Deti si  užili veľa radosti a spoločne so svojimi kamarátmi sa tešili obľúbenej aktivite.

Bronišová  +  Filová