• Zober loptu, nie drogu!

• Drogy sú problémom, ktorý v súčasnosti nepozná hranice. Nerozlišuje ľudí podľa pôvodu, či  rasy, týka sa nás všetkých.

Nesprávne trávenie voľného času detí, ako aj nezáujem o športové aktivity, sú jednou z hlavných príčin experimentovania  s návykovými  látkami. Ak chceme, aby mala prevencia zmysel  a význam, je potrebné naučiť deti ako kvalitne tráviť voľný čas.

Dňa 14. 6. pripravili vychovávateľky  ŠKD  v  ZŠ Duklianska už  9. ročník súťaže v streľbe pokutových  kopov pod názvom „ Zober loptu, nie drogu.“ Počas celého školského roka sa snažíme motivovať žiakov k pravidelnému pohybu a športovým aktivitám, posilňovať  ich telesnú zdatnosť  a schopnosť vedieť zmysluplne využívať voľný čas.  Projekt bol vyvrcholením nášho celoročného snaženia o potláčanie rasizmu a intolerancie v našom okolí.

Súťaže sa okrem žiakov našej školy zúčastnili aj žiaci zo Špeciálnej základnej školy na Radlinského ulici. Medzi 58 žiakmi 1. -  4. ročníka bolo aj zopár  dievčat, ktorým sa celkom darilo a pre chlapcov boli vážnou konkurenciou. Po zahájení  a úvodnom príhovore  začala samotná súťaž, ktorá prebiehala vo veľmi dobrej športovej atmosfére. Na  jej konci  boli  nasledovné výsledky:

1. – 2. ročník    1. Miroslav Haman                                                     3. – 4. ročník          1. Martin Soporský

2. Jakub Hinca                                                                                               2. Filip Bobuš

3. Samuel Sány                                                                                             3. Natália Tonková

Najlepšími brankármi  sa stali Tadeáš Hruška a Martin Soporský.

Sprievodnou  akciou  projektu  bola výstavka výtvarných prác žiakov s protidrogovou  a protirasistickou tematikou.

Dôkazom toho, že sa nám akcia vydarila, boli spokojné a usmiate  tváre detí.  Dúfame, že sa v takejto dobrej atmosfére stretneme aj o rok.