• Šachový turnaj

• 5.ročník turnaja v dáme a šachu

V ŠKD pri ZŠ Duklianska sa v dňoch 24 a 25. novembra 2008 uskutočnil už 5.ročník turnaja v dáme a šachu.V triedach džavot a smiech vystriedali na dva dni minúty plné sústredenia a kombinácií. Do súťaže sa prihlásilo 34 žiakov 1. – 4. ročníka na dámu a 5 žiakov 3. ročníka na šach. Je potešujúce, že každým rokom rastie počet súťažiacich z nižších  ročníkov. V tomto roku ich bolo 15 a veru nedali sa zahanbiť staršími spolužiakmi. Na 3.mieste sa umiestnil žiak 1.ročníka Jakub Šiko .Súťaž bola rozdelená na kategóriu     1. - 2. ročník a 3. – 4.ročník.

Výsledky:   dáma    1. – 2. ročník      1. Lenka Ďurčová

2. Patrik Zajac

3. Jakub Šiko

3. – 4. ročník      1. Peter Švelka

2. Tomáš Janečka

3. Dominik Kubala

šach                       1. Simon Kousal

2. Adam Porubčan

3. Mário Škultéty

Víťazi boli odmenení diplomom a sladkosťami a  ostatní zúčastnení, dobrým pocitom z príjemne strávených hodín nad šachovnicou.

Viera Griačová