• Víťazy okresných kôl jazykových súťaží

• Aj napriek tejto neľahkej a veľmi náročnej pandemickej dobe musí naďalej prebiehať vzdelávanie žiakov, a to dištančnou formou podľa nariadenia ministra školstva. Učitelia ZŠ Duklianska sa snažia využívať on-line vzdelávanie a  vyvíjajú maximálne úsilie, aby boli ich žiaci aktívni, plní chute a elánu čerpať informácie pre svoj ďalší rozvoj.

Máme veľa šikovných žiakov, u ktorých sa nám darí vzbudiť záujem nielen o svoj materinský jazyk, ale aj cudzie jazyky. Práve v nich sa žiaci našej školy zapojili do okresných kôl jazykových olympiád a boli veľmi úspešní. Samozrejme, že nás teší, že sa do súťaží a olympiád zapája každoročne veľa žiakov našej školy. Mnohí z nich sa nestratili ani v konkurencii svojich rovesníkov z nášho okresu v olympiáde zo slovenského, anglického i nemeckého jazyka.

Sme veľmi hrdí na našich žiakov, pretože sa umiestnili aj teraz na najvyšších miestach:

olympiáde zo slovenského jazyka získal v okresnom kole 1. miesto žiak 9. B triedy Ivan Kolačan, ktorého pripravovala Mgr. Jana Michaličková.

Podobne online formou prebehla aj olympiáda v anglickom jazyku, kde obsadil 1. miesto žiak 9. B triedy Martin Ragan, ktorého pripravovala  Mgr. Gabriela Bučková.

2. miesto v okresnom kole  olympiády v anglickom jazyku   získala žiačka 7. C triedy Miriam Tuchyňová, ktorú pripravovala Mgr. Lenka Urbanová.

Na 1. mieste v okresnom kole olympiády v nemeckom jazyku sa umiestnila naša žiačka 8. C triedy Linda Musilová, ktorú pripravovala Mgr. Andrea Strapeková.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy. Postupujúcim Ivanovi Kolačanovi, Martinovi Raganovi a Linde Musilovej  budeme držať palce v krajských kolách.

Výborné výsledky našich žiakov nás tešia. Veríme, že aj tento školský rok bude rokom úspechov našich žiakov vo vedomostných i v umeleckých súťažiach a ďalej   nadviažeme na úspechy z predchádzajúcich rokov.

(Všetci žiaci na foto)

Mgr. Jana Michaličková