• Pesničky z vrecka

• Pesničky z vrecka,

pre veselé decká

..že nemusí z vreca vyliezť len kúzelnícky zajac s dlhými ušami, sa v stredu 29. februára, presvedčili žiaci prvého stupňa ZŠ Duklianska.

V tento deň sa, už po niekoľkýkrát, zúčastnili výchovného koncertu z dielne Borisa Lettricha a jeho skupiny s názvom „Pesničky z vrecka, pre veselé decká“. Program je plný melodických pesničiek, ktoré stavajú nielen na chytľavej melódií, ale aj na zmysluplných textoch určených detskému divákovi a poslucháčovi.

Spojenie hudby a slova je pre deti a mládež vždy silným zážitkom, schopným vplývať na formovanie ich názorov a životných postojov. Aj na to stavili účinkujúci programu. Z pomyselného vrecka vyťahovali pesničky o vzájomnej úcte, priateľstve, o pomoci v škole, či na ulici, o zdravom životnom štýle, o sile slova a vzdelania.

Neboli to však pompézne a patetické slová, ale príbehy obyčajných detí, ktoré dokázali pomôcť iným, či byť pre ďalších vzorom.

Vystúpenie bolo okorenené aj dávkou humoru a vtipnými scénkami a tak niet divu, že sa deti dostali do varu a dobrá nálada, či snaha stať sa lepším, sa vznášali plnou sálou. A to je najlepší dôkaz, že koncert bol úspešný a učenie nemusí vždy bolieť.

viekopJ