Naša rieka

Voda je dôležitý a nenahraditeľný prírodný zdroj pre všetko živé na tejto planéte. Vieme si tento zdroj chrániť? Neplytváme ním?

Takéto otázky kladú a hľadajú odpovede spolu so svojimi žiakmi p. učiteľky tretieho ročníka na ZŠ Duklianska. Rozhodli sa, že v tomto školskom roku zrealizujú projekt, v  ktorom sa vode, jej zdrojom, vplyvom človeka na jej kvalitu a zásoby budú venovať intenzívnejšie. Začali spoznávaním rieky Bebravy, vlastne jej prítokov. Dňa 07.09.2018 si prešli  lokalitu, ktorou preteká ľavý prítok, potôčik Jelešnica. Neobišli ani kaplnku neďaleko Prús a prameň, ktorý sa v jej blízkosti nachádza.13.09.2018, teda o niekoľko dní neskôr, spoznali ďalší ľavý prítok, potok Dubnička, ktorý začali spoznávať od miesta sútoku s Bebravou. Na úseku, ktorým prechádzali vyzbierali nečistoty. Oboznámili sa i s rastlinami, ktoré sa vyskytujú v blízkosti týchto vodných tokov. Množstvo zaujímavých informácií o rieke im prezradila  i prezentácia. Túto si prezreli hneď na nasledujúci deň.

Aktivity spojené s realizáciou projektu by mali  prispieť k tomu, aby deťom nikdy neunikala skutočnosť, že cesta k pokladu vedie otočením vodovodného kohútika.

Tr. uč .III. ročníka