Úspechy N.Mokráňovej

Dvakrát prvá v okrese a dvakrát súťažila v kraji - úspechy žiačky

Nelky Mokráňovej zo 7.B

Nestáva sa často, aby sa žiačke tak v krátkom čase, ako nasledovali súťaže zo slovenského jazyka a literatúry v tomto školskom roku za sebou,  podarilo uspieť v obidvoch školských kolách a postúpiť do okresného kola a úspešne pokračovať v krajských kolách.

Žiačke Nelke Mokráňovej zo 7.B triedy sa to však podarilo.

Najskôr sa uskutočnilo22. marca okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde vo svojej III. kategórii v próze obsadila Nelka1. miesto a vybojovala si postup do krajského kola.

Dňa 22. apríla 2024 sa zúčastnila krajského kola v rodisku Ľ. Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou, kde vo veľkej konkurencii ako žiačka 7. ročníka súperila so žiakmi 8. - 9. ročníka a získala bohaté skúsenosti.

Druhá súťaž – okresné kolo súťaže Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec ju čakala hneď 19. apríla po víťazstve v školskom kole.  Na prípravu vlastnej práce mala 4 dni, pričom musela zvládnuť  aj jej podanie  pred publikom rečníckym štýlom. Okrem toho musela zvládnuť a pochopiť úvahu, čo je učivo 9. ročníka.

Nelka to však zvládla výborne, pretože v okresnom kole zaujala poslucháčov aj porotu nielen vlastnou aktuálnou témou, v ktorej uvažovala ako sa menia mladí ľudia v dnešnej dobe, ale aj vylosovanou témou „Moje šťastné číslo“, ktorú veľmi rozumne a zároveň vtipne zakončila.

Taktiež si vybojovala 1. miesto v okresnom kole súťaže Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec a postúpila do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo 25. apríla 2024v Uhrovci.

Tu sa však okrem vlastnej témy musela popasovať aj s vylosovanou – podľa poroty najťažšou témou „Prečo má stonožka sto nôh“. Táto súťaž bola veľmi náročná v konkurencii zvíťazili žiaci 9. ročníka, ale znovu získala Nelka výborné skúsenosti.

Už prebojovať  sa do krajských kôl je pre žiačku 7. ročníka veľký úspech, pretože všade súťažila so žiakmi 8. a 9. ročníka. Pre Nelku boli dve krajské kola v jednom týždni veľmi náročné a preto jej v ďalšom štúdiu želáme veľa úspechov.

Mgr. Jana Michaličková