• Letný tábor - Po stopách indiánov

Vážení rodičia!

V termíne 8.7. - 12.7. 2024 naša škola organizuje pre žiakov 1. – 4. ročníka letný tábor - Po stopách indiánov. Počet detí do tábora je limitovaný počtom 60. Záväznú prihlášku nájdete hneď pod oznamom. Budeme brať do úvahy prihlášky, ktoré rodič prinesie osobne na riaditeľstvo školy spolu s poplatkom. Je potrebné zazvoniť pri hlavnom vchode, niekto z vedenia si príde prihlášku zobrať.

• Prijímacie skúšky: Trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov v ZŠ Duklianska 1, Bánovce nad Bebravou

V budúcom školskom roku 2024/2025 sa v ZŠ Duklianska  otvorí trieda s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov (RVMPP). Nadaní žiaci budú mať opäť možnosť rozvíjať svoj talent a logické myslenie v kolektíve žiakov s podobnými záujmami. S hrdosťou môžeme konštatovať, že  absolventi týchto tried sa bez problémov  uplatňujú na všetkých typoch stredných škôl a väčšina úspešne pokračuje vo vysokoškolskom štúdiu.

Rodičia nadaných štvrtákov, ktorí spozorovali u dieťaťa hlbší záujem hlavne o matematiku, neváhajte a využite možnosť prihlásiť svoje dieťa na prijímacie skúšky do triedy s RVMPP.

Aj v tomto školskom roku sa budú konať prijímacie pohovory dňa 22.5.2024. Bližšie informácie podáva riaditeľstvo školy každému záujemcovi osobne. Radi privítame každého šikovného žiaka.

Bližšie informácie a prihláška sú na stránke školy:

Kontakt: +421 917 975 836, admin@zs1bn.edu.sk

• Plavecký výcvik 5.B

Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik 5.B.

• Chemická olympiáda

Do fotogalérie bol pridaný nový album Chemická olympiáda.

• Deň povedomia o kompostovaní

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň povedomia o kompostovaní.

• Matematická prechádzka 9.r. Trenčín

• Deviataci v Poľsku

Obsahom učiva dejepisu v 9.ročníku je 2.svetová vojna a s ňou spojená tragédia Židov počas nej. Aby sa tieto a im podobné udalosti nikdy neopakovali, je potrebné o nich rozprávať, diskutova, učiť sa z chýb minulosti. Preto sme aj s našimi deviatakmi v stredu 15.5.2024 navštívili najtragickejšie miesto 2.sv.vojny - svedectvo holokaustu v poľskom mestečku Osvienčim. Toto dejisko dejín zanechalo v nich hlbokú stopu a veľa otáznikov "prečo?". Poobede sme pookriali v krásnom slnkom zaliatom kráľovskom a univerzitnom meste Krakov, ktoré nás upútalo svojou čistotou, pokojnou atmosférou a množstvom zelene. Prezreli sme si nielen kráľoský hrad Wawel, ale aj ďalšie zaujímavosti mesta. A samozrejme bol čas aj na nákup suvenírov a dobrôt. Cestou späť nebol pre deviatakov problém vyriešiť dejepisný test a celé sme to zakončili sledovaním MS v hokeji medzi Slovenskom a Poľskom. Hurá, vyhrali sme.:) AS

• Tretí v Midivolejbale (kraj)

3. miesto chlapcov v krajskom kole v MIDIVOLEJBALE

Dňa 10.5.2024 sa v Púchove uskutočnilo krajské kolo v Midivolejbale chlapcov. Našim chlapcom v zložení Gašparík, Bitarovský, Dvorský, Janáč sa podarilo získať krásne 3. miesto. Chalanom srdečne blahoželáme a želáme im ďalšie krásne športové úspechy.

• Spektrum vo Vysokých  Tatrách

Do fotogalérie bol pridaný nový album Spektrum vo Vysokých  Tatrách.

• 2.B na futbale Slovensko - Česko

Do fotogalérie bol pridaný nový album 2.B na futbale Slovensko - Česko.

• Plavecký výcvik 5.C

Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik 5.C.

• JARNÉ TVORENIE V ŠKD

Do fotogalérie bol pridaný nový album JARNÉ TVORENIE V ŠKD.

• 10. 5. 2024

Aktualizovali sme modul Akcie ŠKD 2023/24 JARNÉ TVORENIE V ŠKD

• Slávik Slovenska OK

Slávik Slovenska – okresné kolo

ZUŠ Dezidera Kardoša sa opäť stala dejiskom okresného kola speváckej súťaže Slávik Slovenska, v ktorom našu školu reprezentovali 3 žiačky, Hanka Pomothyová, Katarína Bauerová a Barbora Matejičková,  každá vo svojej kategórii. Je obdivuhodné, ako sa popasovali s trémou a podali skvelé výkony, čo porota náležite ocenila:

Barbora Matejičková z 8.C (kategória 7. – 9. roč.)obhájila 3. miesto

Katarína Bauerová z 6.C (kategória 4 – 6. roč.) získala 1. miesto a postup do krajského kola.

Všetkým dievčatám blahoželáme k výkonom a Kataríne želáme veľa šťastia v ďalšom kole!

PaedDr. Marcela Petrovová

• Úspechy N.Mokráňovej

Do fotogalérie bol pridaný nový album Úspechy N.Mokráňovej.

strana: