Červený a zelený deň

Počas zimného obdobia je náš imunitný systém ohrozovaný viac než počas iných ročných období. Striedanie zimy a tepla, chrípkové epidémie, či nižší príjem vitamínov nám neustále znižuje obranyschopnosť. Zvýšiť si ju môžeme aj pomocou  ovocia a zeleniny, ktorých je v zimnom období dostatok, či už v obchodoch, alebo v našich domácnostiach. Dôležitosť konzumovania ovocia a zeleniny sme si pripomenuli aj s našimi prvákmi. Zorganizovali sme "Červený a zelený deň" a úlohou žiakov bolo priniesť akúkoľvek červenú alebo zelenú zeleninu a ovocie. Z prinesených kusov sme si pripravili červenú a zelenú výstavku, ktorú sme potom aj ochutnali. Vyučovanie bolo doplnené rôznymi aktivitami a pracovnými listami na danú tému. Prvákom, oblečených v červenom a zelenom, sa tieto dni veľmi páčili a už teraz sa tešia na biely a žltý deň.

L.M.

viď fotoalbum