Začiatok školského roka

2011/2012

Napriek nesmiernemu úsiliu všetkých zainteresovaných sme nemohli otvoriť nový školský rok 5.9.2011 tak,  ako všetky školy na Slovensku.

Práce v budove školy finišovali ešte koncom augusta, upratovať sa skôr nedalo. Zamestnanci školy nastúpili 22.8.2011, ale pretože škola nebola uprataná, učitelia sa na 5 dní presťahovali do Centra voľného času, kde im boli poskytnuté počítače a pripojenie na internet, aby mohli tvoriť školský vzdelávací program. Ostatní zamestnanci sa pustili do upratovania. 29.8.2011 sa k nim pridali aj učitelia a spoločnými silami sme sa všetci snažili dať školu do poriadku tak, aby sa mohlo 12.9.2011 naplno učiť. Všetci maľovali, umývali , čistili a sťahovali naspäť učebné pomôcky, ktoré sme pre istotu na leto uschovali mimo budovy školy ( mnohokrát aj do svojich príbytkov) aby sme tak predišli zbytočným stratám a poškodeniu. Tak sa nám podarilo uchrániť všetky cenné predmety, ktoré sme na škole mali. Žiaci mali radosť z predĺžených prázdnin,  ale zamestnanci školy usilovne pracovali. Nikto neriešil čo má alebo nemá v pracovnej náplni, jednoducho každý robil  čo vedel a vládal.   Keď som 11.9.2011 v nedeľu večer prišla ešte raz skontrolovať školu, bola som nesmierne dojatá. Triedy boli čisté, pripravené na príchod žiakov, kabinety upratané... Keď som si spomenula, ako to v škole vyzeralo ešte pred týždňom, uvedomila som si,  aká obrovská dokáže byť sila kolektívu. Bez súdržnosti, obetavosti a ochoty všetkých zamestnancov školy by sme to jednoducho nezvládli.