Európsky deň jazykov

Európsky deň jazykov.

S jazykmi dokážeme viac!

ZŠ Duklianska 1 v Bánovciach nad Bebravou oslávila tento rok 26. september - Európsky deň jazykov so žiakmi ôsmeho  a deviateho ročníka netradične – exkurziou na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave, kde na nich čakal bohatý program.

Počas celého dopoludnia jednotlivé jazykové inštitúty predstavovali svoju kultúru a jazyk. V kine Mladosť sa premietali zaujímavé krátkometrážne filmy z rôznych krajín.  Hlavným bodom programu boli moderátori Adela a Sajfa, na ktorých už netrpezlivo čakali zástupy fanúšikov, samozrejme, vrátane našich žiakov a aj p. učiteliek. Okrem toho sa mohli žiaci našej školy zapojiť do mnohých jazykových kvízov a súťaží, ktoré prebiehali v „Uličke jazykov“. Tu ich vítali pri svojich stánkoch organizátori a ak boli úspešní, odchádzali domov s plnými rukami zaujímavých prospektov a výhier (CD, tričiek, PC hier, samolepiek, diárov a materiálov vhodných na výučbu jazykov ) .

V spolupráci s inštitútmi členských krajín EÚ (British Council, Goetheho inštitút, ...atď), mestská časť Bratislava – Staré Mesto pripravili podujatie, ktorého cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek v školách aj mimo nich učili viac jazykov.

Na toto fantastické  podujatie sa tešíme opäť o rok!

viď. fotoalbum

L. Bálešová, M. Drozdíková, L. Urbanová