2010/2011

Deň jazykov 9.2010

Európsky deň cudzích jazykov

26. 9.2010 je vyhlásený Európsky deň cudzích jazykov. V celej Európe sa konajú sprievodné akcie, ktoré majú ľuďom priblížiť krásu, pestrosť a dôležitosť výučby cudzích jazykov.

Naša škola nebola výnimkou, učiteľky cudzích jazykov pripravili malú anketu pre žiakov 5. – 9. ročníka. Vyhodnotenie ankety nám len potvrdilo, že naši žiaci sú rozhľadení a uvedomujú si dôležitosť výučby cudzieho jazyka. Až 98 % žiakov potvrdilo, že ovládať cudzí jazyk v dnešnej dobe je veľmi dôležité, len 2 % žiakov si myslia opak. I keď dôvody, aké vedú žiakov k tomu, aby sa učili cudzí jazyk sú rôzne. 27 % žiakov baví učiť sa cudzí jazyk. 35 % žiakov sa cudzí jazyk učí, lebo musí, ale až 38 % žiakov chápe, že ovládanie cudzieho jazyka im uľahčí sa zorientovať v živote, dorozumieť sa v cudzej krajine, otvorí im možnosť nájsť si prácu a priateľov v zahraničí.

V ankete sme boli zvedaví aj nato, aký čas strávia žiaci doma nad učebnicou cudzieho jazyka☺ Výsledky si pozrite v priložených grafoch, kde zistíte, kto je svedomitejšie pripravení na hodinu, či chlapci alebo dievčatá?

Mgr. Kšiňanová, Mgr.Lobotková

pozri fotoalbum