2009/.......

Čerešňová 6.2009

Cesta do Čerešňovej doliny trocha inak

Kam pôjdeme na koncoročný výlet? Často kladená otázka v 6. C triede. Nakoľko celých 10 mesiacov sme sedeli a učili sa, rozhodli sme sa pre čerstvý vzduch, turistiku, opekanie a hry. Dňa 17. júna sme ráno vstávali s veľkým očakávaním. Nebude nám pršať? Budeme vládať prejsť kus cesty do vytúženého cieľa Čerešňovej doliny? Naše očakávanie sa naplnilo. Bolo nám fantasticky! 24 žiakov pod vedením pani učiteľky Mgr. Mitalovej a Mgr. Šinskej sadlo do autobusu, ktorým sme sa vyviezli na Jakov Vŕšok, kdesme pozreli bunkre partizánov a zaspomínali na obdobie 2. svetovej vojny. Potom sme sa vybrali turistickým chodníkom po červenej značke a na Holom vrchu sme odbočili na modrú značku. Do Čerešňovej doliny sme prišli hladní a unavení. Nabrali sme sily, pozbierali drevo a hor sa do opekania. Pre pani učiteľky bolo najväčším prekvapením ako sa žiaci rýchlo zotavili a už aj naháňali loptu i seba. Vracali sme sa unavení ale plní zážitkov a radosti.

Mgr. Mitalová