Štúrovské dobrodružstvo- výstava

Interaktívna výstava Štúrovské dobrodružstvo – krok 6.

Štvrtácky projekt o Ľ. Štúrovi pokračoval aj v stredu 11. 11. 2015 v Mestskom kultúrnom centre v Prievidzi. Tento krát sme sa zúčastnili interaktívnej výstavy Štúrovské dobrodružstvo, ktorá zaujímavým prístupom k životu a práci Ľ.Š. pomohla štvrtákom utriediť si už získané poznatky o ňom.

Nebola to žiadna nuda, ale aktívna skúška vlastných síl pri riešení úloh na jednotlivých stanovištiach výstavy a k tomu kopec zábavy. Vyskúšali sme si písať ozajstným husacím brkom, zopakovali si , čo je to rodostrom a pripomenuli si rodinu Štúra, podebatovali sme so samotným Štúrom, ale aj Hurbanom či Hodžom, ktorých sme zastúpili v slušivom dobovom oblečení  - ako inak s cylindrom a fajkou. Romantiku sme zažili, keď sme sa prevtelili do kože Štúra či jeho lásky Adely Ostrolúckej. A občas sme museli aj premýšľať pri zadaných úlohách. Ale po tom, čo sme sa tento rok už o Štúrovi naučili, to bola pre nás hračka.

A že bolo veselo...mrknite foto

KuKoMa

(IV. A, B, C)