DAB Nitra

CYRANO Z BERGERACU  /Žiaci ZŠ Duklianska v divadle

Cyrano z Bergeracu je jedna z najslávnejších hier všetkých čias. Veršovaná dráma Edmonda Rostanda žne zaslúžený úspech u publika. Hlavným pilierom hry je tragikomická postava hrdinu s dlhým nosom - Cyrana, ktorý je odvážnym i literárne nadaným mužom . Na objednávku od rytiera Kristiána, ktorému chýba dar reči, píše listy Roxane a často ich recituje pod jej balkónom. Roxanu však milujú obaja a tá sa pravdu dozvedá až po smrti milovaného Kristiána, keď sa stará v kláštore o Cyrana. Ten jej tesne pred smrťou priznáva svoje autorstvo aj lásku k nej.
Inscenáciu si žiaci 9. ročníka zo ZŠ Duklianska v rámci exkurzie zo SJL pozreli dňa 13. novembra v DAB v Nitre v preklade Ľ. Feldeka a v réžii Lukáša Brutovského. Príbeh lásky a odvahy, noblesy, hrdosti a krásy ducha rozohrali herci v krásnych historických kostýmoch a vtiahli nás do zaujímavého príbehu. Vďaka za pekný zážitok.

viď fotoalbum

(Mgr. Eva Lavríková, Mgr. Jana Michaličková)