• Informácie k zápisu budúcich prvákov

Vážení  rodičia budúcich prváčikov,

zápis detí do 1. ročníka ZŠ pre školský rok 2024/2025 sa bude konať v dňoch 9. 4. 2024 (v utorok) a 10. 4. 2024 (v stredu) v čase od 10:00 do 16:00 hod. v priestoroch základnej školy.

Zápis sa uskutoční pre deti, ktoré k 31. 8. 2024 dovŕšia vek 6 rokov, aj vtedy, ak je uňho predpoklad, že bude pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Pred zápisom máte možnosť vyplniť a odoslať elektronickú prihlášku (na webovej stránke školy – horná lišta, príp. v prílohe).Vyplňte ju podľa údajov z rodného listu dieťaťa, používajte mäkčene a dĺžne.

Ak nemáte možnosť prihlášku vytlačiť, my ju skontrolujeme a vytlačíme pri zápise a vy ju podpíšete (podpisujú obaja zákonní zástupcovia).

Ak nemáte možnosť vyplniť elektronickú prihlášku, vypíšete  papierovú prihlášku priamo v škole počas  zápisu alebo si ju stiahnite z prílohy a vytlačte..

Na zápis treba priniesť:

a) rodný listu dieťaťa (jeho kópiu)

b) platný občiansky preukaz oboch prítomných zákonných zástupcov,

c) vyplnenú prihlášku na školský rok 2024/2025 (ak ju máte vytlačenú).

Prihlášku podpisujú obaja zákonní zástupcovia.

Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu:

• v prípade, že zadováženie súhlasu/podpisu druhého zákonného zástupcu, je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, túto skutočnosť je možné preukázať čestným vyhlásením (príloha č.2), ktoré bude doložené k prihláške.
    •  ak sa zákonní zástupcovia dohodli na tejto možnosti, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie (príloha č.3).

Ak sa jedná o dieťa so špeciálno-výchovnými potrebami, treba priniesť aj závery diagnostických vyšetrení vykonaných zariadením výchovnej prevencie a poradenstva – (stačí doložiť dodatočne).

• Venujte nám 2% z dane

Vážení rodičia,

dovoľte, aby sme Vás opäť požiadali o nasledovnú spoluprácu.

Pri rodičovskom združení Základnej školy Duklianska 1 Bánovce nad Bebravou je založené občianske združenie, do ktorého môžu fyzické a právnické osoby prispieť sumou 2% zo zaplatenej dane. Registráciu si môžete skontrolovať na www.rozhodni.sk alebo na www.notar.sk

Ak sa rozhodnete našej škole aj v tomto roku prispieť sumou 2% zo zaplatenej dane, poprosíme Vás o podpísanie Vyhlásenia. Potvrdenie o zaplatení dane vám vystavia vo Vašej mzdovej učtárni po vykonaní ročného zúčtovania daní. Obe tlačivá môžete priniesť, poslať po svojich deťoch triednemu učiteľovi alebo vložiť do schránky umiestnenej pred hlavným vchodom do školy  najneskôr do 30.4.2024.

Úprimná vďaka  patrí všetkým, ktorí svojou čiastkou prispeli v minulých rokoch, aj tým, ktorí plánujú prispieť tento rok.

Financie sa každoročne používajú na zveľadenie školy, školského areálu a športových pomôcok pre deti.

- tlačivo na poukázanie 2% dane

vyhlasenie.pdf k 2 %

Bližšie informácie k 2% percentám sú v priečinku našj webovej stránky2% dane:  odkaz 2% dane

Za Vašu pomoc vopred ďakujeme.                                   Mgr. Marián Igaz, riaditeľ školy

• Tvorivé dielne 2.C a 4.C

Do fotogalérie bol pridaný nový album Tvorivé dielne 2.C a 4.C.

• Školský časopis

V sekcii "Školský časopis" bol pridaný nový článok "Deň učiteľov"

• Veľkonočné dielne v 3.C

Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočné dielne v 3.C.

• Veľkonočné dielne v 3.B

Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočné dielne v 3.B.

• Záložky do knihy spájajú naše triedy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložky do knihy spájajú naše triedy.

• 27. 3. 2024

Aktualizovali sme modul 2023/2024 Záložky do knihy spájajú naše triedy

• Druháci, noví čitatelia školskej knižnice

Do fotogalérie bol pridaný nový album Druháci, noví čitatelia školskej knižnice.

• Ako sme písali veľkonočnú pohľadnicu

Do fotogalérie bol pridaný nový album Ako sme písali veľkonočnú pohľadnicu.

• :)

• Marec mesiac knihy- záložky 2.A

Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec mesiac knihy- záložky 2.A.

• Marec mesiac knihy- záložky 2.C

Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec mesiac knihy- záložky 2.C.

• MIDI volejbal žiačky

Do fotogalérie bol pridaný nový album MIDI volejbal žiačky.

• Florbal žiačky

Do fotogalérie bol pridaný nový album Florbal žiačky.

• Ponožková výzva

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna pre žiakov 6.,7.,8. ročníka

Riaditeľ Základnej školy Duklianska 1 Bánovce nad Bebravou Vám týmto oznamuje, že v zmysle § 150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľuje žiakom 6., 7. ,8.ročníka dňa 20.03.2024 riaditeľské voľno z dôvodu Testovania 9-2024.

Žiaci sú automaticky odhlásení zo stravovania.

• Deň otvorených dverí na našej škole - pozvánka pre budúcich prvákov

strana: